۰

کشف آلودگی جدید نفت روسیه

پالایشگاه یونی پترول چک دریافت نفت از خط لوله دروژبا را به خاطر آلودگی کلراید که در مرز اوکراین و اسلواکی پیدا کرده متوقف کرد ولی اپراتور خط لوله اسلواکی کشف این آلودگی را رد کرد.
نفت روسیه - میز نفت
نفت روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت  ، پالایشگاه یونی پترول چک دریافت نفت از خط لوله دروژبا را به خاطر آلودگی کلراید که در مرز اوکراین و اسلواکی پیدا کرده متوقف کرد ولی اپراتور خط لوله اسلواکی کشف این آلودگی را رد کرد.

 پاول سواگر، رئیس ذخایر استراتژیک دولتی چک گفت:« یونی پترول دیگر از خط لوله دروژبا نفت نمیگیرد چون آلوده به کلراید است. آزمایش های بیشتری در راه هستند».

 ترنس پترول ، اپراتور خط لوله اسلواکی که نفت روسیه را از اوکراین به پالایشگاه اسلواکی و بعد به جمهوری چک منتقل می کند، این گزارش را رد کرد و گفت که هیچ آلودگی در کار نیست.

 روسیه در ماه آوریل انتقال نفت به مشتریانش در غرب را به خاطر سطح بالای کلراید آلی که در خط لوله دروژبا وجود داشت، متوقف کرد. این آلودگی به پالایشگاه‌های آلمان ،چک، لهستان ، ، اسلواکی ، مجارستان ، اوکراین و بلاروس آسیب‌ رساند.

 جریان نفت به جمهوری چک در 27 می از سر گرفته شد.

 در روز چهارشنبه یک آلودگی جدید در شاخه شمالی خط لوله دروژبا بین بلاروس و لهستان  گزارش شد  ولی روز پنجشنبه انتقال نفت از سر گرفته شد.

 وزارت صنعت و تجارت چک اعلام کرد یک نمونه از مرز بین اسلواکی و اوکراین گرفته شده که آلودگی با سطح بالای کلراید را نشان می دهد. بنابراین یونی پترول دریافت نفت از این خط لوله را متوقف کرده است.

 این وزارتخانه اعلام کرد نمونه های بیشتری باید گرفت شود تا بتوان در مورد آن تصمیم گیری کرد در حال حاضر هیچ اقدامی لازم نیست.

« طبق اطلاعات موجود، نفت بدون هیچ مشکل کیفیتی به سمت اسلواکی و مجارستان جریان دارد».


منبع : تسنیم
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 23954
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *