۰

ناشناخته ای بزرگ در توافق کاهش تولید اوپک

وزیر انرژی روسیه گفت هنوز خیلی زود است که بگوییم اوپک و متحدانش به رهبری روسیه توافق کاهش تولید را تا پایان سال تمدید میکنند.
الکساندر نواک - میز نفت
الکساندر نواک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت هنوز خیلی زود است که بگوییم اوپک و متحدانش به رهبری روسیه توافق کاهش تولید را تا پایان سال تمدید میکنند. نواک یک بار دیگر بازار را در مورد خواسته روسیه برای ادامه توافق اوپک به تردید انداخت.

طبق گفته خالد الفالح ، وزیر انرژی عربستان،اوپک برای تمدید توافق کاهش تولید پس از انقضای آن در پایان ژوئن آماده می‌شود.

 ولی ناشناخته بزرگ، رهبر تولید کنندگان غیر اوپک، روسیه است که هنوز موضع خود را مشخص نکرده و از آغاز اجرای این توافق همواره بازار را واداشته در مورد رویکرد آن نسبت به این توافق تردید داشته باشد.

  هفته گذشته اوپک تاریخ اجلاس خود را از پایان ژوئن به اول و دوم جولای منتقل کرد چون روسیه درخواست کرده بود این نشست پس از اجلاس جی بیست در 28 و 29 ژوئن، برگزار شود.

 طبق اظهارات نواک ، وزارت انرژی روسیه در حال مذاکره با شرکت‌های نفت روسی در مورد این قرارداد است و هنوز خیلی زود است در مورد کاهش تولید در نیمه دوم سال تصمیم‌گیری کند.

نواک در حاشیه مجمع انرژی در سن‌پترزبورگ گفت:« ما باید منتظر اجلاس سران جی 20 بمانیم و ببینیم در مورد چه مباحثی مذاکره می‌شود و اقتصاد چگونه توسعه می‌یابد و شرایط بازار را بدانیم».

 در حالی که روسیه هنوز به طور واضح اعلام نکرده رویکردش در قبال توافق کاهش تولید چیست ، تولیدکنندگان نفت اوپک علیرغم پایان یافتن مهلت این توافق در پایان ژوئن ، علاقه‌ای برای افزایش تولید در جولای ندارند. تولیدکنندگان نفت خلیج فارس ، عربستان کویت و امارات تولید خود را در جولای در همان حد فعلی نگه می دارند.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 23957
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *