۰

پالایشگاه آلمانی واردات نفت از روسیه را متوقف کرد

یک پالایشگاه در شرق آلمان واردات نفت روسیه را از طریق خط لوله دروژبا متوقف کرد چون دوباره سطح بالای کلراید آلی در نفت این خط لوله یافت شده است .
نفت روسیه - میز نفت
نفت روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، پالایشگاه PCK در شرق آلمان واردات نفت روسیه را از طریق خط لوله دروژبا متوقف کرد چون دوباره سطح بالای کلراید آلی در نفت این خط لوله یافت شده است .

این خط لوله که نفت را از داخل روسیه به بیشتر اروپای شرقی و مرکزی می‌رساند، دچار بحران آلودگی شده و جریان نفت آن از دومین صادرکننده بزرگ جهان مختل شده است .

از کلوراید آلی در تولید نفت استفاده می شود ولی اگر جداسازی نشود ، می‌تواند به تاسیسات پالایشگاهی آسیب برساند .
در آوریل ، ترنسنفت، مالک این خط لوله 5 میلیون تن نفت آلوده از طریق خط لوله دروژبا پمپ کرد که باعث شد پالایشگاه‌های شرق و مرکز اروپا تولیدشان را معلق کنند یا کاهش دهند. این کار میلیاردها یورو برایشان هزینه داشت .این پرونده حالا در روسیه شکل کیفری به خود گرفته است .

پالایشگاه PCK که تحت مالکیت مشترک رزنفت روسیه، انی ایتالیا و شل قرار دارد، به فعالیت خود با استفاده از گازی که از بندر روستاک می آید ادامه می دهد .

مجمع صنعت نفت آلمان تاکید کرد انتقال نفت به آلمان از طریق خط لوله دروژبا تا حدی معلق شده ولی در مورد دلیل آن و زمان از سرگیری کامل عملیاتها اطلاعاتی نداد .


منبع : تسنیم
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 24059
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *