۲
۴۲
ادعای عجیب روزنامه فرهیختگان

میانگین حقوق کارمندان نفت ۱۵میلیون تومان!

حالا طی چهار سال اخیر با رشد 79درصدی به حدود 15 میلیون تومان (دقیقا 14.9 میلیون تومان) می‌رسد. اما نکته قابل‌تامل این است که بخش قابل‌توجهی از کارمندان شرکت ملی نفت، به جای مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور در شهر تهران هستند.
میانگین حقوق کارمندان نفت ۱۵میلیون تومان!
به گزارش میز نفت، روزنامه فرهیختگان در گزارشی درباره حقوق کارکنان نفت نوشته است:

 شرکت ملی نفت ایران به‌عنوان اولین شرکت ملی بزرگ نفتی جهان از نظر مجموع ذخایر هیدروکربوری و بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور از اهمیت انکارناپذیری برخوردار است. از این منظر نحوه اداره و فعالیت این شرکت بر تمامی عرصه‌های اقتصادی و سیاسی جامعه و ازجمله بر فراز و فرود صنعت نفت و گاز ایران تاثیر شگرفی می‌گذارد.

با این حال با گذشت بیش از هفت دهه از تاسیس این شرکت (تاسیس 1327) و با وجود اختیارات گسترده شرکت بر بخش بالادستی نفت و گاز کشور، هیچ گزارش مستندی از عملکرد هزینه‌ای آن منتشر نشده است که همین نبود شفافیت موجب شده شرکت ملی نفت به جای آنکه پیشران صنعت نفت باشد، عملا به حیاط‌خلوت برخی  سیاسیون و محل پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران و کارکنان تبدیل شود. انفعال در فروش نفت و جلوگیری از ورود بخش خصوصی به بخش صادرات نفت و گاز، کم‌توجهی به نیروی انسانی متخصص در مجموعه وزارت نفت، کم‌توجهی به تعمیق صنعت نفت و گاز، نبود شفافیت در عملکرد سالانه و استخدام مدیران غیرمتخصص در بخش بالادستی نفت و گاز تنها بخشی از کارنامه غیرشفاف شرکت ملی نفت به‌ویژه در سال‌های اخیر است که به‌واسطه مدیریت بیژن زنگنه رخ داده است.

 عجایب بودجه شرکت ملی نفت
بر اساس قوانین بودجه‌ای کشور، سالانه 14.5 درصد از درآمد حاصل از فروش داخلی و صادرات نفت و گاز کشور به شرکت ملی نفت ایران اختصاص پیدا می‌کند. در این زمینه بررسی گزارش تفریغ بودجه سالانه کشور نشان می‌دهد سهم شرکت ملی نفت از درآمدهای فروش نفت و گاز از 15.7 هزار میلیارد تومان در سال 91 به 22 هزار میلیارد تومان در سال 92، به 19 هزار میلیارد تومان در سال 93، به 16 هزار میلیارد تومان در سال 94، به 27.7 هزار میلیارد تومان در سال 95 و به حدود 36 هزار میلیارد تومان در سال 96 رسیده است.

همچنین برآوردها نشان می‌دهد سهم شرکت ملی نفت از فروش داخلی و صادرات نفت و گاز در سال 1397 نیز به حدود 41.4 هزار میلیارد تومان خواهد رسید که این میزان حدود 1.5 برابر رقم سهم شرکت از فروش نفت در سال 95 و حدود 2.5 برابر سهم شرکت از فروش نفت در سال 94 است. همچنین سهم شرکت ملی نفت در سال 91 بیش از 6 هزار میلیارد تومان از سهم این شرکت در سال 93 بیشتر است.

به عبارت دیگر شرکت ملی نفت به واسطه آنکه بخش قابل‌توجهی از درآمد یا سهم سالانه خود از فروش نفت را به تامین هزینه‌های جاری اختصاص می‌دهد، از این منظر، هم با بودجه 16 هزار میلیارد تومانی و هم با بودجه 41 هزار میلیارد تومانی می‌تواند مجموعه را اداره کند. همین یک نکته نشان می‌دهد چه مقدار جای شفافیت در عملکرد شرکت ملی نفت خالی است.

 حقوق 15 تا 18 میلیونی کارمندان نفت!

یکی از نکات جالب توجه که محل بحث و بررسی و اتفاقا ازجمله ابهامات عملکردی شرکت ملی نفت هم بوده، موضوع حقوق و مزایای دریافتی کارکنان شرکت ملی نفت است. در این زمینه بررسی‌های آماری نشان می‌دهد در سال 1398 هر کارمند شرکت ملی نفت ایران به‌طور میانگین 17 میلیون و 888 هزار تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کند.

 هر کارمند شرکت ملی نفت به‌طور میانگین سالانه بیش از 214 میلیون تومان حقوق و مزایا از این شرکت دریافت می‌کند. شاید تصور این رقم برای شما هم عجیب باشد، اما برای اثبات این ادعا کافی است اظهارات سیدحمید حسینی عضو هیات‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی و اظهارات محمد حسینی رئیس کمیته بررسی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس را مرور کنیم.

سیدحمید حسینی ۷ شهریور ۱۳۹۵ در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های داخلی می‌گوید: «میانگین دریافت حقوق سالانه هر کارمند در وزارت نفت، حدود 100 ‌میلیون تومان است (ماهانه 8.3 میلیون تومان در سال 95).»

استدلال اول: در این زمینه محمد حسینی نیز ۳۰ دی ۱۳۹۷ با تشریح جزئیات درآمد و هزینه‌های شرکت ملی نفت می‌گوید: «برای شرکت ملی نفت ایران با تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۳ نفر کارمند رسمی و ۲۸۰ نفر کارگر، مبلغ 6200 میلیارد تومان بابت حقوق و دستمزد و مزایای مرتبط پیش‌بینی شده است.» بر این اساس اگر 6200 میلیارد تومان بودجه جاری که به حقوق و مزایای کارکنان شرکت ملی نفت اختصاص داده شده را بین 28 هزار و 883 نفر تقسیم کنیم، ماهانه دریافتی هر کارمند این شرکت مبلغ 17 میلیون و 888 هزار تومان خواهد بود.

استدلال دوم: محمد حسینی در مصاحبه دی ماه 97 می‌گوید: «در سال 98 حقوق شرکت نفتی‌ها نسبت به سال ۹۶ حدود ۶۴ درصد رشد داشته است.» بنابراین بر پایه اظهارات محمد حسینی طی دو سال اخیر حقوق شرکت نفتی‌ها 64 درصد افزایش یافته که اگر 15 درصد افزایش حقوق سال 96 نسبت به سال 95 را نیز به رقم مذکور اضافه کنیم،طی سال‌های 95 تا 98 حقوق شرکت نفتی‌ها حدود 79 درصد افزایش یافته است. بنابراین بر پایه این استدلال اگر حقوق ماهانه یک کارمند شرکت نفت در سال 95 حدود 8.3 میلیون تومان باشد،

حالا طی چهار سال اخیر با رشد 79درصدی به حدود 15 میلیون تومان (دقیقا 14.9 میلیون تومان) می‌رسد. اما نکته قابل‌تامل این است که بخش قابل‌توجهی از کارمندان شرکت ملی نفت، به جای مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور در شهر تهران هستند. در جدول شماره یک جزئیات هزینه‌ای شرکت ملی نفت ایران آمده که ارقام هزینه‌ای ازجمله رقم حقوق و دستمزد کارکنان رسمی و قراردادی و پیمانکاری شرکت به تفکیک ذکر شده است.

 1 درصد کارمندان نفتی مدرک دکتری دارند

یکی از نکات قابل تامل در وزارت نفت، وضعیت نیروی انسانی یا تعداد کارکنان این وزارتخانه است که این موضوع دامنگیر شرکت ملی نفت هم بوده است. در این زمینه بررسی آخرین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در آغاز سال 97 تعداد 112 هزار و 441 نفر در وزارت نفت مشغول به کار بوده‌اند،

این درحالی است که وزیر نفت در مقاطع مختلف آمارهای متناقض و عجیب و غریبی را در گفت‌وگوهای خود با رسانه‌ها ذکر کرده است، به‌طوری که زنگنه 26آبان 1392 در گفت‌وگو با یک خبرگزاری داخلی تعداد نیروهای وزارت نفت را 240 هزار نفر، اسفند 92 در جلسه شورای‌شهر این تعداد را 250 هزار نفر، 20 مرداد 93 در برنامه تلویزیونی پایش این تعداد را 120 هزار نیرو، 23 آذر 95 در مجلس و در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان این تعداد را 225 هزار نفر ذکر کرده است. اما برخلاف اظهارات متناقض وزیر نفت، علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران در سال 95 در گفت‌وگویی با یک هفته‌نامه داخلی تعداد کارکنان این وزارتخانه را حدود 110 تا 120 هزار نفر ذکر می‌کند.

یکی دیگر از نکات قابل‌تامل در عملکرد وزارت نفت که در مورد شرکت ملی نفت نیز مصداق دارد، ترکیب تحصیلی نیروی انسانی این وزارتخانه بسیار مهم است. در این زمینه بررسی گزارش اخیر مرکز آمار ایران نشان می‌دهد از مجموع 112 هزار و 441 نفر نیروی انسانی وزارت نفت، 5420 نفر دارای مدرک تحصیلی کمتر از دیپلم، 31 هزار و 959نفر دیپلم، 18 هزار و 781 نفر فوق دیپلم، 41 هزار و 519 نفر لیسانس، 13 هزار و 295 نفر فوق لیسانس و 1467 نفر دارای مدرک دکتری هستند.

به عبارتی دیگر مدرک تحصیلی حدود 50 درصد از کارکنان وزارت نفت کمتر از لیسانس، 37 درصد لیسانس، 11.8 درصد فوق‌لیسانس و تنها 1.3 درصد نیز دارای دکتری است. بر این اساس از آنجا که بخش عمده و اصلی مواردی همچون تحقیق و توسعه توسط نیروی انسانی دارای مدارک تحصیلات تکمیلی به‌ویژه دارندگان مدارک دکتری انجام می‌شود، وزارت نفت عملا از بدنه کارشناسی قوی و نیروی با دانش و تخصص فنی بالا محروم است. سهم کمتر از 1.5 درصدی نیروی انسانی با دانش نفتی و تخصصی بالا در وزارت نفت و همچنین شرکت ملی نفت در حالی است که بنابر اظهارات شخص بیژن زنگنه حدود 40 هزار نفر از کارکنان وزارت نفت نیروی حراست یا انتظامات هستند.

بدهی 111 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت!

بررسی پیوست سوم بودجه سالانه کشور نشان می‌دهد بدهی یا مجموع بازپرداخت وام و تسهیلات دریافتی شرکت ملی نفت به بانک‌های داخلی و بدهی‌های ناشی از وام خارجی این شرکت از 5.6هزار میلیارد تومان در سال 95 به 33.6 هزار میلیارد تومان در سال 96، به 36.1 هزار میلیارد تومان در سال 97 و به 81 هزار میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

اما سیدمحمد حسینی، عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی در این باره می‌گوید آنچه به‌عنوان بدهی در بودجه سال 98 شرکت ملی نفت آمده فقط مربوط به وام بانکی و وام‌های خارجی است و باید به این مقدار، رقم 30 هزار و 781 میلیارد تومان بدهی به صندوق توسعه ملی و سایر تسهیلات دریافتی و اوراق مشارکت منتشره را نیز افزود که در آن صورت کل بدهی سال 98 شرکت ملی نفت به 111 هزار و 870 میلیارد تومانی می‌رسد.

 شرکت نفت حیاط‌خلوت بازنشسته‌های غیرنفتی

پس از افشای حقوق‌های نجومی، مهر 95 بود که عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور گزارشی تفصیلی از وضعیت حقوق‌های نجومی در مجلس قرائت کرد. براساس این گزارش، وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه آن جزء نهادهایی بودند که بیشترین پرداخت‌های مازاد در 200 میلیون ریال مربوط به خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری را داشتند.

اما نجومی‌های وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه‎اش به همین‌جا ختم نمی‌شود، در سال 96 لیست 26 نفره‌ای از نمایندگان ادوار مجلس که پس از اتمام دوره نمایندگی، حقوق و مزایای نجومی از وزارت نفت می‌گیرند، رسانه‌ای شد. در ابتدا برخی دولتی‌ها قصد داشتند این موضوع را کتمان و انکار کنند، اما 28 مرداد سال 96 زنگنه در جلسه رای اعتماد مجلس آب پاکی را روی دست همه ریخت و ادعای رسانه‌ها را با قاطعیت تایید کرد.

وی در صحن علنی مجلس برای اولین‌بار رسما به استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت اذعان کرد و این موضوع را باعث افتخار خود دانست.  علاوه‌بر این، یکی از نکات قابل‌تامل در مجموعه وزارت نفت، انتخاب مدیران غیرنفتی است.

بر این اساس همانند وضعیت و ترکیب مدرک تحصیلی کارکنان وزارت نفت که فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی سهم ناچیزی در آن دارند، به این مورد می‌توان مورد اخیر انتخاب مسعود کرباسیان به جای علی کاردر را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت توسط زنگنه افزود. در این زمینه شهریور 97 که تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس به ایستگاه آخر رسید، علی کاردر مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت که همان زمان هم حقوقی نجومی 37 میلیونی‌اش، رسانه‌ای شد، از سمت خود برکنار شد و جای خود را به مسعود کرباسیان داد که هم مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بود و هم مهم‌تر از آن، هیچ تخصصی در زمینه نفت و حوزه انرژی نداشت.

 
دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 24080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


United States
نیروهای قراردادی مدت موقت و معین و کارشناس ساعتی و پاره وقت و... از نفت حقوق نمیگیرن و و فقط رسمیها حقوق میگیرند؟
علی حسین زاده
Iran, Islamic Republic of
آقا یه دستی به سر و روی حقوق ما هم بکشید! بعد از 8 سال یه 9 میلیون با میانگین فاصله داریم.
رحمان
Netherlands
دوست عزیز چرا عجیب؟
دقیقا درسته
معلم
Iran, Islamic Republic of
شرکت نفتی های مفت خور و چپاولگر کارمندترند. بقیه هیچ
دیده بان
Iran, Islamic Republic of
من یک شرکت نفتی هستم جناب حسینی .ازت خواهش میکنم حق و حقوقم رو از وزیر نفت بگیری . من نمیدونستم باید ۱۴ تا ۱۵ میلیون حقوق دارم ولی این مدیران نفت دارن حق منو میخورن . تو اون دنیا جلوت رو میگیرم اگر حقم رو از اینها نگیری 🙏🏿🙏🏿🙏🏿🙏🏿
امید
United Kingdom
باز یه عده که دست شون از درآمد نفت کوتاه شده جنجال به پا کردند .هر روز یه شایعه . کارت خوان در دفتر وزیر . پرستویی که با ۱۶ مدیر ارتباط دارد که همه از طرف وزارت اطلاعات تکذیب شد اگه زاکانی مدرکی داشت یه لحظه کوتاه نمیومد این همه کثافت کاری واسه رسیدن دست شون به قسمتی از درآمد نفت هست
mehdi
Iran, Islamic Republic of
سلام.من راننده قراردادی شرکت نفت هستم.حقوق سال 98 نسبت به سال 97 حدود 20% کاهش دادن ولی حقوق کارمندان قرارداد مستقیم 36% ، پیمانی و قراردادی20% و رسمی 25% افزایش داشته.همیشه راننده ها قشر ضعیف هستند.ای کاش حقوق ماهم نسبت به تورم افزایش پیدا میکرد.هزینه ماشین و بیمه هم با خودمان هست.هیچکس هم توجه ای ندارد و اعتراض کنیم میگویند میتونید بروید بیرون،پشت درب راننده منتظر هست جایگزین شود
Iran, Islamic Republic of
چرا الکی حرف میزنید درسته که اسم شرکت نفتی ها در اومده حقوق بالا اما واقعا این نیست من خودم بندر عباسم بچه ها کوچیکم شهرستان ماهی دو روز مرخصی بیشتر نمیدن حقوق تازه شده ۴۵۰۰ با اضافه کار حتی نمیتونیم خونه بگیریم زن و بچه هامونو بیاریم .واقا ۱۵ میلیونم ارزش دوری از سه تا بچه کوچیک و نداره چه برسه به ۴میلیون
عزیزاله نیک فرجام
Iran, Islamic Republic of
بادرود،ضمن احترام بنده بامدرک دیپلم مکانیک وداشتن ۳۳سال سابقه درسال۸۹بازنشسته شده ام درسال ۵۵حقوق بنده ۱۲۰۰تومان وسال ۵۷ حقوق ۲۲۰۰تومان دریافت میکردم ودرآن سالها این حقوق کفاف زندگی وحتی سالیانه پس اندازنیزداشتیم وباانگیزه هرچه تمام تاپایان خدمت انجام وظیفه نمودیم ولی امروزباحقوق ۶میلیون وداشتن ۲دامادونوه اصلا پس اندازی نمی ماندولی آنچه راکه بایداذعان کرداصولاحقوق کارکنان شاغل نفت نسبت به سایرکارکنان متفاوت است .
Iran, Islamic Republic of
خوب ک چی 15 خیلی مگ،،،، کل ارگان ها باید هنین باشه تا بتونن تازه،،،، یه زندگی معمولی انجام بدن،،،،،،،،،
میثاق
United States
با سلام
این تحلیلی که بالا 👆 شده برای کارمندهای رسمی هستش نه ما قراردادی ها که اصلا ثبات شغلی نداریم چه برسه این حقوق ها هرچند اگه نیروی عملیاتی یا اقماری باشند حقشونه.
باسپاس
ارکان ثالث حراست نفت
Iran, Islamic Republic of
درست میفرمایید بعضیها بناحق حقوق بالا دریافت میکنن. اما ما که در گرما و سرما جان میکنیم با۵ فرزند حقوقمان
۲۵۰۰ تومان است انهم با حداقل ۱۴ سال سابقه. که تا به حال پیمانکاری هستیم. ای بابا اصلا هیچ عدالتی نیست
هو
Iran, Islamic Republic of
باسلام
خدا به فریاد رهبر ومسولیت نظام جمهوری اسلامی برسد.این همه تبعیض؟!! بین کارمندان و کارکنان کشور؟؟؟؟ من به عنوان یک کارمند دولت در وزارت جهادکشاورزی باسی سال سابقه مدرک لیسانس آخرین دریافتی ۳۵۰۰۰۰۰(سه میلیون وپانصدهزارتومان)؟؟؟؟؟؟!!!!!! چقدر تبعیض؟!!!
یک نفتی
Iran, Islamic Republic of
کور بشه چشم کسانی که نمیتونند یک نیمچه رفاهی که کارکنان‌نفت دارند ببینند....
اولا بالای ۷۰ در صد کارکنان نفت در مناطق گرمسیر با بدی آب وهوای فوقالعاده کار و زندگی میکنند
کدامیک از حسودان حاًضرند برای یکساعت هم که شده در گرما ۶۰ درجه خوزستان کار کند و خانواده خودش را هم در این منطقه زندگی کنند.....
مایه شرمساری است که بگویم خیل کثیری از اقشار جامعه وجود دارن که از برکت فروش همین نفت و گاز در شهرهایی مثل تهراان با خانواده زندگی میکنند ولی دو ریال حقوق کارکنان نفت شد غصه براشون......
هادی
Iran, Islamic Republic of
بنده یک کارمند وزارت نفت و شاغل در بخش عملیاتی این شرکت هستم و تا آنجا که به یاد دارم حقوقم با ۱۴ سال سابقه کار هنوز هم به ۸ میلیون هم نرسیده است البته مدرک تحصیلی ام کارسناسی است،لطفا در بیان اخبار حقایق و زحمتهای این قشر را نیز در نظر بگیرید که تمام مدت با جان فشانی در سخت ترین شرایط کار میکنند.
خیلی بیجا کردید! حقوق ما سال ۹۷ نسبت به ۹۶ فقط ۶ درصد افزایش پیدا کرد.شرم کنید از خدا بترسید. ننگ بر شما
مردم
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه دولت فقط به پولدارها توجه میکنه نداره وداره شکاف طبقاتی رو به فلک میرسونه
یک کارمند نفت
سلام. این عددها از کجا میاد؟ لطفا گزارش تحلیلی از نفت تهیه کنید با توجه به توانایی میز نفت مطمئنم می تونه اطلاعات دقیقی بده. من سال ۹۲ وارد نفت شدم اونم با فوق لیسانس و وقتی حقوق ۸۰۰ هزار تومن در ماه داشتم تا یه مدت شوکه شدم. حالا که تازه وضع حقوق و مزایای نفت بدتره و هر سال رتبش تو دستگاههای دولتی پایین میاد تا جایی که رتبه ۱۶ و ۱۷ شنیدم. مثال مهمش از تسهیلات ضعیف وام ۵۰ میلیونی با سود ۱۸ درصد خرید مسکنه که پنج شش ساله تغییر نکرده در حالی که من از دوستانی که تو جاههای مثل وزارت بازرگانی و دانشکده فنی حرفه ای داشتم شنیدم وامشون تو سال ۹۶ چهار و پنج برابر نفت یعنی ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون بوده. تو سال ۹۶ با این ۵۰ ملیون تو تهران فقط حدود ۱۰ تا ۱۵ متر میشد آپارتمان خرید اونم تو جای متوسط و ضعیف تهران حالا که با ۵۰ تومن ۵ مترم نمیشه خرید. نه حقوقش حقوقه نه مزایا و تسهیلاتش چیزی هست. فقط یه بیمارستان و اینا هست که اونم داره آب میره. من که منتظرم فرجی بشه برم از این شرکت رو به زوال
حسام جوادزاده
Iran, Islamic Republic of
بنده بازنشسته نفت هستم با سه فرزند حقوق ماهیانه بنده۴ملیون است!
علی
Iran, Islamic Republic of
چرا نگیرن حقوقشون باید زیاد باشه چون حق انهاست
سلام
ایا حقوق همگی یکسان است؟
ایا حقوق 8-9 میلیونی ناخالص اینجانب با مدرک فوق لیسانس هم 17 میلیون تومان است؟
چرا دروغ می گویید؟؟؟
خدا ازتان نگذرد
کارمند 15 سال سابقه
بینام
Iran, Islamic Republic of
باتوجه به گرانی و کارسخت شرکت نفت این حقوق اصلا بالا نیست و رقمی نمیشه
بابک
United Arab Emirates
کوفتشون بشه
سید یعقوب خلف زاده
Iran, Islamic Republic of
سلام.کجای کار هستین.این حقوقهارو ولش.دزدیهای درمجمو عه های شرکت نفت بیداد میکنه.من یه بازنشسته حراست پخش فراورده های نفتی هستم.دو بار ار مسئولین دزدی گرفتم.بجای اینکه تشویق بشم..هرروز جایم رو عوض میکردن.مسئول داشتیم برای تعمیر ماشینش فاکتور میکرد.رئیس امور مالی بود.یه مسئول دیگه چند سری کولر برای کارکنان خریدن.استعلام خرید مثلایه کولر ۳۴۰ هزار تومانی او جنرال بود.من اینو نصادفی متوجه شدم.وقتی کولر رو تحویل گرفتم تیپ یا شماره کولر با اون کولری که شرکت قراداد بسته بود فرق میکرد.فرقش ۱۵ سال بیش ۴۵۰۰۰تومان بود حساب کنید.سر هرکولر ۴۵ هزارتومان مسئول روابط عمومی ورئیس امور اداری میخوردن.مسئولین پخش اهواز خیلی دزدی کردن.
رشید
Iran, Islamic Republic of
آیا میدونستید مناطق نفت خیز جنوب امسال روزی ۱۵ تا ۲۰ نفر بازنشسته داشته وآیا میدوستید همین مناطق نفت خیز جنوب بدست توانمند نیروهای پیمانکاری و قراردادی اداره میشه قابل توجه.
رضایی
Iran, Islamic Republic of
سلام اصلا چنین موضوعی صحت ندارد بنده با حدود چهل سال خدمت که اکثرا در مناطق جنوب بوده و اکنون بازنشسته میباشم حدود شش ملیون تومان دریافتی دارم چرا این شایعات نادرست را دامن میزنید کار درستی نمیکنید
مالک
Romania
من خودم کارمندعسلویه هستم ورسمی هستم.اگه جایی این حقوقهارامیدندبه ماهم بگیدبریم.روزنامه ازمعلم هاهست و۱۲ماه سال چندماه فقط تعطیل وکارمندهانفت جنوب تابستان زیرشرجی وگرماودورازخانه ومعلم هازیرکولرگازی
United States
بدبختیش رو کارمندای عملیاتی تو جنوب میکشن پولش رو کارمندای خیابون جمهوری
دست رو هر جای این مملکت میذاری سردرد میگیری
یاسین
Iran, Islamic Republic of
عالی
محمد
United States
سلام من کارمند رسمی نفت هستم با پنج سال سابقه منطقه عملیاتی تو بدترین آب و هوا در یکی از محرومترین شهرهای ایران کار میکنم و با گازهای ترش وسمی سر وکار دارم ، دریافتی من سه میلیونه فیش حقوقی رو حاظرم به عالم وآدم نشون بدم،
شرکت نفت فقط 120 هزار نیروی رسمی دارد و همین تعداد نیروی قراردادی
،
میثم
Iran, Islamic Republic of
سلام
این میانگین حقوقی رو که شما عرض فرمودید مربوط به یک کارمند با سابقه کاری بسیار بالا هست( حداقل ۲۰ سال) ضمنا خیلی از دوستان در شرکت نفت بصورت قراردادی هستن که حقوق آنها نهایتا به ۵ تومان هم نخواهد رسید و خیلی از بندگان خدا نظیر ما با شرکت های خصوصی تحت نظر شرکت نفت هستیم که متاسفانه بدون اهمیت دادن به این قشر علی رغم اینکه در حیطه های خود حرفه ایی هستند به راحتی با اتمام قرارداد برکنار می شوند. لطفا اطلاعات درج شده رو بصورت تکمیلی تر درج فرمایید.

با سپاس و احترام
شاقلی الهی
Iran, Islamic Republic of
الان که با ۱۰میلیون بسختی میشود زندگی کرد ما کمتر از این حرفهایم اونم تقریبآزیر نصف .درود بر تمام زحمتکشان و متخصص ها
شهروند
Iran, Islamic Republic of
سلام خوب با این تفاسیر صد رحمت به دوران رضا شاه انگلیس‌ها و روس‌ها و آمریکا کمتر میبردن الان دارم فکر میکنم شک کردم به ایرانی بودن خودم پس سهم ملت چیه فقط نگاه ویا زمان انتخابات فقط رای دادن!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
والا من خودم کارمند نفت هستم و از این خبر تعجب کردم چون همچین خبری نیست
جناب وزیر حتی از پرداخت ماده ۱۰ که در برخی وزارت خانه ها اجرایی شد امتناع کردن و چند ساله این موضوع اجرایی نشده
اینقدر اخبار کذب پخش نکنین
Iran, Islamic Republic of
با سلام .چرا شایعه پراکنی می کنید لطفا با کمی تحقیق بیشتر در مورد حقوق کارکنان نفت سخن بگویید من کارمند شرکت نفت وگاز اغاجاری با بیست سال سابقه و مدرک لیسانس هنوز حتی حقوق ناخالصم به نه میلیون هم نمیرسد چه برسد به ۱۷ میلیون . تازه اگر در طول ماه اصافه کاری کمتری داشته باشیم از این هم کمتر میشود . واقعا از حرف شما در تعجبم که ندانسته به قشر زحمتکش شرکت نفت این حقوق های نجومی را نسبت میدهید!!!!!!
امیر
Iran, Islamic Republic of
آقا چرا جو میدین من کارمند شرکتم توی مناطق کارمیکنم اونم عملیات هنوز حقوقم به 5 تومن هم نرسیده.
بله آقایونی که توی تهران دارن از بهترین امکانات شرکت استفاده میکنن و برای خودشون بریز و بپاش میکنن، حقوق 15 تومنی میگیرن.
خیلی از تهران نشینها حتی یک دقیقه هم تو عملیات نبودن ولی ما توی اوج گرمای 60 درجه جلوی آفتاب باید بسوزیم تا آقایون حقوق 15 تومنی بگیرن.
لطفا همه رو جمع نبندید.
مهرداد
United Arab Emirates
سلام
من کارمند رسمی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب هستم . چرا آمار و خبر دروغ منتشر میکنید . در مورد حقوق پرسنل شرکت نفت .
مهرداد
United Arab Emirates
آخه تا کی دروغ . تا کی آمار دروغ . مملکت رو نابود کردین . مملکت رو ب خاک سیاه نشوندین . من کارمند رسمی با ۸ سال سابقه کار . با حقوق ۵ میلیون . چرا میگین هر کارمند میانگین ۱۵ تا ۱۸ میلیون . واقعا کلمه دروغ گو برا شما کمه و شماها لیاقت کفتار . یا حتی روباه مکار رو دارین .
مهرداد
United Arab Emirates
اگه مدیرها و ریس ها خودشون دزد و رانت خوار هستن . خواهشا پرسنل بد بخت و زحمت کش مخصوصا بخش عملیات رو با حقوق ۵ میلیون با شب کاری و زحمت و گرما و بدبختی مناطق عملیاتی و نبود امکاتات . جزو آمار ۱۵ تا۱۸ میلیون نیارین ک دزدی های خود مسولین لا پوشانی بشه
Iran, Islamic Republic of
سلام بنده یه نیروی قراردادی شرکت نفت هستم الان که حقوق را بردن بالا من وامثال من که ۴۰۰۰۰ نفر هستم حقوقی حدود۳م می گیریم لطفا بررسی بشه این همه بودجه به جیب چه کسانی مبره
عباس
Canada
با سلام. اگر برای ادمین محترم مقدور هست سندی رو که نشون میده حقوق پرسنل رسمی و قراردادی چقدر هست رو منتشر کنید؟ رقم شش تریلیون تومن تقسیم بر تعداد بیست و هشت هزار نفر پرسنل رسمی شده. پس حقوق پرسنل قرار دادی که قرارداد مستقیم با شرکت دارند از کجا تامین میشه؟
United Arab Emirates
اینم ازنفت ملیییییئیی.....