۰

پالایشگاه های چین تولید سوخت را کاهش دادند

پالایشگاه‌های چینی به خاطر کندشدن تقاضای داخلی برای سوخت هایی مثل بنزین و دیزل، پالایش نفت خام را کاهش می دهند .
پالایشگاه - میز نفت
پالایشگاه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، تولیدکنندگان سوخت چین محدودیت‌های گسترده‌ای برای تولید خود در سه ماهه سوم سال جاری ایجاد کردند. پالایشگاه‌های بزرگ و جدید چین باعث اشباع بازار سوخت هستند و تقاضای نفت خام را در بزرگترین واردکننده این کالا در جهان پایین آوردند .

پالایشگاه خصوصی هنگلی پتروکمیمال در ماه می کارخانه خود را در شمال شرق چین به ظرفیت پالایشی کامل 400 هزار بشکه در روز رساند، در حالیکه ژی جیانگ پتروکمیکال در ساحل شرقی در همین زمان تقریباً به همین میزان پالایش می‌ کرد .

پالایشگاه‌ها به خاطر موج جدید عرضه و در بحبوحه کندشدن تقاضای داخلی برای سوخت هایی مثل بنزین و دیزل، پالایش نفت خام را کاهش داده اند.

این شرایط اشتهای آنها را برای واردات نفت خام ضعیف میکند و قیمت نفت را که قبلا به خاطر ترس از کند شدن اقتصاد جهان ضربه خورده بود ، کاهش می دهد .

افزایش مازاد تولید سوخت در چین می تواند صادرات این کشور را به اوج برساند و سود پالایشگاهی آسیا را پایین بیاورد .
پالایشگاه‌های کوچک چین که به آنها تی پات می گویند و بیشتر در استان شاندونگ قرار دارند، برای مهار جدید تولیدشان تحت فشار قرار می‌گیرند چون بسیاری از آنها در می و ژوئن تولید خود را کاهش داده بودند .

تی پات ها پیشگام تقاضای نفت چین از 2015 بودند. آنها در آن سال برای اولین بار نفت خام وارد کردند و حالا یک پنجم کل واردات نفت چین را در دست دارند .

گروه پتروشیمی دانگ مینگ ، بزرگترین پالایشگاه مستقل این استان، پالایشگاه 240 هزار بشکه ای خود را در این هفته به مدت دو ماه می بندد. دلیل آن هم تعمیر و نگهداری پالایشگاه ها در بحبوحه‌ی حاشیه سود پایین سود آنهاست .

پالایشگاه ها در ژوئن 300 تا 350 هزار یوان (44 تا 51 دلار) در هر تن نفت خامی که پالایش می‌کردند، ضرر کردند که بیشترین ضرر آنها طی چهار سال بود .

7 پالایشگاه در شاندونگ از جمله دانگ مینگ با ظرفیت کل پالایشی 470 هزار بشکه در روز در جولای به خاطر تعمیرات بسته می شوند. این مقدار برابر با 14 درصد سطح پالایشی این کشور در می است .

دو پالایشگاه بزرگ ساحلی که تحت مالکیت شرکت سینوپک، بزرگترین پالایشگاه آسیا، قرار دارند می‌خواهند تولیدشان را 2 درصد معادل 10400 بشکه در روز پایین بیاورند. این کاهش تولید از جولای تا سپتامبر صورت میگیرد .این دو پالایشگاه در ژوئن برای اولین بار در سال جاری ضرر کردند .منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 24081
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *