۰

کاهش تولید نفت بریتیش پترولیوم در آذربایجان

تولید در پروژه های نفتی بریتیش پترولیوم در آذربایجان در نیمه اول ۲۰۱۹ تا ۵۴۲۴۰۰ بشکه در روز کاهش یافت. تولید نفت این پروژه ها در سال قبل ۵۹۶ هزار بشکه در روز بود.
بریتیش پترولیوم - میز نفت
بریتیش پترولیوم - میز نفت
به گزارش میز نفت  ، تولید در پروژه های نفتی بریتیش پترولیوم در آذربایجان در نیمه اول 2019 تا 542400 بشکه در روز کاهش یافت. تولید نفت این پروژه ها در سال قبل 596 هزار بشکه در روز بود.

 در شش ماه اول سال جاری، این شرکت 13 میلیون تن نفت در آذربایجان تولید کرد که نسبت به 15 میلیون تن همین دوره در 2018 کمتر بود. بریتیش پترولیوم 0.9 میلیارد متر مکعب گاز هم در این منطقه تولید کرد که نسبت به سال قبل 1.1 میلیارد متر مکعب کاهش داشت.

 کنسرسیومی به رهبری بریتیش پترولیوم طی یک بیانیه اعلام کرد بیش از 272 میلیون دلار در پروژه های اجرایی هزینه و بیش از657 میلیون دلار در میادین نفتی آذری-چراغ-گونشلی در نیمه اول سال جاری سرمایه گذاری کرده است.

 خط لوله باکو-تفلیس-سیهان بیش از 120 میلیون بشکه (حدود 16 میلیون تن) نفت خام صادر کرده که در 149 نفتکش در سیهان بارگیری شده بودند.

 این کنسرسیوم اعلام کرد واحدهای آن در آذربایجان حدود 8.4 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و حدود 2 میلیون تن میعانات گازی در میدان نفتی شاه دنیز تولید کرده اند.

 ظرفیت تولید تاسیسات شاه دنیز در حال حاضر بیش از 56 میلیون متر مکعب گاز در روز است.

 این کنسرسیوم حدود 376 میلیون دلار برای عملیات های اجرایی هزینه و 555 میلیون دلار هم در شاه دنیز سرمایه گذاری کرده است که بیشتر آن مربوط به پروژه شاه دنیز 2 می‌شود.

منبع : تسنیم
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب: 24337
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *