۰

سعی بازار برای کنار آمدن با نفت آلوده روسیه

هنوز حدود ۵ میلیون بشکه نفت آلوده در شمال غرب اروپا ، سنگاپور و سایر مناطق وجود دارد. این مقدار ۴۰ درصد از ۱۲ میلیون بشکه ای است که در اوج بحران آلودگی در کشتی ها وجود داشت.
نفت روسیه - میز نفت
نفت روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بحران نفت آلوده روسیه هنوز تمام نشده است، حداقل برای تاجرانی که سعی می کنند مقصدی برای محموله هایی که  نادانسته خرید اند پیدا کنند.

 بریتیش پترولیوم، شرکت بزرگ نفتی مستقر در لندن نتوانست برای بیش از 700 هزار بشکه نفت اورال خریداری پیدا کند. بریتیش پترولیوم این نفت را سه ماه پیش در بندری در دریای بالتیک بارگیری کرده بود. این محموله حاوی سطح بالای کلوراید آلی است که می تواند به پالایشگاه ها آسیب برساند.

 در اواخر آوریل مشخص شد که روسیه ناخواسته میلیون‌ها بشکه نفت آلوده را وارد سیستم خط لوله دروژبا کرده است. این خط لوله نفت را به پالایشگاه های اروپا می برد. این اتفاق باعث توقف جریان نفت از این خط لوله شد.  برخی از این بشکه ها به بندر آست لوگا در بالتیک فرستاده شدند و بریتیش پترولیوم و سایر شرکت‌ها آن را در نفتکش‌ها بارگیری کردند.

 ترنسنفت، اپراتور خط لوله روسیه ماه گذشته اعلام کرد 15 دلار در هر بشکه به بلاروس بابت نفت آلوده خسارت پرداخت میکند. اما همسایه شرقی این کشور گفت پرداخت خسارت نباید اعلام می‌شد.

 مشخص نیست چرا به تاجران در مورد این پرداخت خسارت گفته شده است. محموله‌ای که نزد بریتیش پترولیوم قرار دارد، خواهان چندانی ندارد و این شرکت نمی تواند آن را بفروشد. محتوای کلراید این محموله 29 بخش در میلیون است در حالی که باید کمتر از 10 باشد.

 هنوز حدود 5 میلیون بشکه نفت آلوده در شمال غرب اروپا ، سنگاپور و سایر مناطق وجود دارد. این مقدار نشان دهنده 40 درصد از 12 میلیون بشکه ای است که در اوج بحران آلودگی در کشتی ها وجود داشت.


منبع : تسنیم
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب: 24345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *