۰

شکست تحقیر آمیز آمریکا

حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلستان گفت رفع توقیف نفتکش گریس 1 شکست تحقیرآمیز تلاش های مذبوحانه آمریکا برای جلوگیری از رفع توقیف از این نفتکش ایرانی است .
گریس 1 | میز نفت
گریس 1 | میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از آریا، بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه مکتوب (توئیتر) خود نوشت : " رفع توقیف نفتکش گریس 1 که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت ایران در جبل الطارق بود، شکست تحقیرآمیز تلاش های مذبوحانه آمریکا برای جلوگیری از رفع توقیف از این نفتکش ایرانی است.

وی افزود : " با تلاش های روزهای گذشته، تمام مقدمات و تمهیدات فنی لازم برای حرکت نفتکش به دریای آزاد نیز تامین شده است و نفتکش گریس یک بزودی منطقه ی جبل الطارق را ترک خواهد کرد. 

وی گفت: با تصمیم مقامات جبل الطارق و تایید دادگاه، نفتکش حامل نفت ایران از توقیف غیرقانونی آزاد شد .
بعیدی نژاد تصریح کرد : کشورمان در40 روز گذشته با مشارکت نهادهای ذیربط داخلی، تحت مدیریت وزارت خارجه، گفتگوهای مستمری در سطح سیاسی،حقوقی و فنی با طرف انگلیسی برای رفع این اقدام غیرقانونی انجام داد.

ابر نفتکش گریس یک حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت ایران است که با لغو حکم توقیف ، رها خواهد شد و به مسیر خود ادامه خواهد داد.

این نفتکش در یک هماهنگی با دولت محلی وابسته به انگلیس و با هجوم نیروهای نظامی انگلیس از سیزده تیر ماه در ابهای نزدیک به جبل الطارق توقیف شده بود که دولت ایران، این اقدام را دزدی دریایی توصیف کرد . رسانه های غربی گزارش دادند دولت آمریکا 11 ساعت تلاش کرد تا بتواند مانع رفع توقیف این تانکر شود اما دادگاه عالی جبل الطارق بعد از ظهر امروز به وقت محلی، به آزادی فوری این تانکر حکم داد. برخی رسانه ها در انگلیس صدور این حکم را پیروزی برای ایران ارزیابی کردند .
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹
کد مطلب: 24462
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *