۰

غرب کارون در انتظار 400 هزار بشکه ای شدن

​ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه صنعت نفت گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این میدان و با اصلاحات جزیی توانستیم ۱۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید این میدان اضافه کنیم.
تورج دهقان | میز نفت
تورج دهقان | میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از مهر، تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه صنعت نفت با اعلام اینکه در هفته گذشته ۱۰ هزاربشکه در روز به ظرفیت تولید نفت از میدان یادآوران اضافه شده است، گفت: یادآوران یکی از میادین مهم مشترک غرب کارون است که بخش عمده نفت سبک غرب کارون از این میدان تولید می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این میدان و با اصلاحاتی جزیی توانستیم ۱۰ هزار بشکه درروز به ظرفیت تولید این میدان اضافه کنیم که این روند ادامه خواهد داشت و امیدواریم شاهد افزایش بیشتر تولید نیز باشیم.

به گفته این مقام مسوول، حداقل ظرفیت تولید نفت در میادین غرب کارون ۳۵۰ هزار بشکه در روز است که با این اضافه برداشت از میدان یادآوران و همچنین سایر افزایش ظرفیت تولیدها، این رقم به ۴۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، میدان‌های نفتی در منطقه غرب کارون، مخازن بکر و توسعه نیافته (Green Field) هستند؛ میدان‌های هیدروکربوری واقع شده در منطقه غرب کارون، از نزدیکی شهر اهواز آغاز می‌شوند و تا منتهی الیه نوار مرزی امتداد می‌یابد؛ در واقع عرض و طول این مستطیل نفتی از ساحل غربی کارون در نزدیکی منطقه جفیر تا مرز مشترک ایران و عراق و از جنوب چزابه تا غرب منطقه دارخوین است که همان منطقه نفتی غرب کارون را تشکیل می‌دهد.

در این گستره نفت خیز، دو میدان فوق عظیم و اصلی آزادگان و یادآوران که در حدود دهه اخیر کشف شده‌اند و از جمله بزرگترین میدان‌های نفتی جهان هستند که حجم ذخایر چشمگیر آن‌ها در حدود ۶۷ میلیارد بشکه نفت درجا برآورد می‌شود.

در شرایط کنونی که سیاست آمریکا صفر کردن صادرات نفت ایران است، نه تنها روند افزایش تولید این منطقه متوقف نشد بلکه با تکیه بر توان داخلی و برنامه ریزی برای استفاده از فرصت‌ها ظرفیت تولید نفت کشور از مهم‌ترین میدان نفتی مشترک افزایش یافت.
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب: 24463
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *