۰

پیام آمریکا به یونان درباره نفتکش ایران

یک مقام وزارت خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه خبر داد این کشور به یونان اعلام کرده که نفتکش ایرانی در حال انتقال غیرقانونی نفت به سوریه است.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور به یونان اعلام کرده که نفتکش ایرانی در حال انتقال غیر قانونی نفت به سوریه است.

این مقام آمریکایی به رویترز گفت: «هرگونه کمک یونان به نفتکش ایرانی ممکن است حمایت از سازمان‌های تروریستی خارجی به شمار آید.»

همچنین «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا از اینکه به نفتکش ایرانی اجازه داد تا بندر جبل طارق را ترک کند ابراز تاسف کرد.

نفتکش ایرانی «آدریان دریا» بامداد روز گذشته سرانجام پس از  ۴۵ روز توقف در آب‌های جبل طارق، حرکت خود به مقصد آب‌های بین‌المللی را آغاز کرد.

این کشتی در حالی جبل طارق را ترک کرد که پیشتر وزارت دادگستری آمریکا از دولت محلی این منطقه خواسته بود به توقیف این کشتی ادامه داده و آن را تسلیم آمریکا کند. واشنگتن علاوه بر این، علیه این کشتی حکم توقیف صادر و خدمه آن را نیز به تحریم تهدید کرده است.

دادگاه عالی جبل طارق روز پنج شنبه حکم رفع توقیف این نفتکش ایرانی را صادر کرد.

اوایل ماه جولای دولت محلی جبل طارق با همدستی نیروی دریایی بریتانیا و به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا این نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرده بودند. 


منبع : فارس
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 24506
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *