۰

افزایش ذخایر نفت «آزادگان» صحت ندارد

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اعلام کرد: در حال حاضر به دنبال افزایش تولید میدان نفتی آزادگان هستیم و برای این موضوع نیز برنامه‌هایی را در نظر داریم.
میدان نفتی آزادگان - میز نفت
میدان نفتی آزادگان - میز نفت
به گزارش میز نفت ، تورج دهقانی درباره اخبار شنیده شده درباره افزایش ذخیره درجای میدان نفتی آزادگان، اظهار کرد: با توجه به این‌که عملیات اکتشافی جدیدی صورت نگرفته، ذخیره اثبات شده این میدان حدود ۳۰ میلیارد بشکه است.
به گفته وی، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، قصد داریم با ذخیره فعلی تولید این میدان را افزایش دهیم.

میدان نفتی آزادگان یکی از بزرگترین میدان‌های نفتی ایران است که در سال ۱۳۷۶ کشف شد؛ این میدان در محدوده‌ای به وسعت ۲۰ در ۷۵ کیلومتر، در ۱۰۰ کیلومتری غرب اهواز در منطقه دشت آزادگان واقع شده است.

ظرفیت میدان نفتی آزادگان ۳۳ میلیارد بشکه نفت تخمین زده شده است؛ میدان نفتی آزادگان به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود، البته برخی آن را یک میدان واحد می‌دانند، بخش شمالی این میدان در مجاورت میدان مجنون عراق قرار دارد.

قرارداد توسعه این میدان، زمستان سال ۱۳۸۷ با شرکت (سی.ان.پی.سی) چین به ارزش ۲ میلیارد دلار امضا شد، طبق قرارداد توسعه این میدان، تولید روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت در مرحله نخست و تولید ۲۶۰ هزار بشکه در مرحله دوم برنامه ریزی شده بود.


منبع : ایسنا
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 24518
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *