۰

وابستگی آمریکا به واردات نفت خام سنگین

علی رغم ارقام رکوردشکن تولید نفت در آمریکا، این کشور همچنان به واردات نفت خام سنگین وابسته است چون بیشتر افزایش تولید نفت این کشور طی سال های اخیر مربوط به نفت سبک بوده است.
نفت آمریکا - میز نفت
نفت آمریکا - میز نفت
به گزارش میز نفت ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا طی تحقیقی اعلام کرد آمریکا در حال حاضر بزرگترین تولید کننده نفت خام در جهان است ولی هنوز نیاز دارد انواع نفت خام سنگین را وارد کند چون بیشتر تولید داخلی آمریکا نفت خام سبک است، درحالیکه پالایشگاه ها با انواع مختلفی از نفت خام فعالیت می کنند که شامل نفت خام سنگین هم می شود.

  تولید نفت خام در آمریکا در 2018 ، 17 درصد افزایش یافت و به رکورد 11 میلیون بشکه در روز رسید، حوزه پرمین بیشتر این تولید را بر عهده داشته است. سال گذشته آمریکا عربستان سعودی را پشت سر گذاشت و بزرگترین تولید کننده نفت خام جهان شد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا در سال گذشته بیشترین افزایش تولید نفت و گاز طبیعی را در تاریخ ثبت کرده است.

 علی رغم این ارقام رکوردشکن، آمریکا همچنان نفت خام سنگین وارد می کند چون میادین نفتی پرمین، ایگل فورد و باکن بیشتر نفت خام سبک تولید می کنند در حالی که پالایشگاه‌ها به نفت سنگین هم نیاز دارند.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود:«ظرفیت پالایشگاهی آمریکا روی انواع مختلف نفت خام تنظیم شده است بنابراین اختصاص برخی پالایشگاه‌ها فقط به نفت سبک یا نفت سنگین مقرون به صرفه نیست».

 بیشترین افزایش تولید نفت آمریکا از ساختارهای شیل می آید که درجات نفت خام 40 و 50 دارد. این درجه از نفت 56 درصد تولید تگزاس را در سال گذشته تشکیل داد که بیشتر از حوزه‌های پرمین و ایگل فورد بودند.

 در حالی که تولید نفت خام سبک افزایش می یابد، پالایشگاه ها هنوز هم به نفت خام سنگین تر نیاز دارند و بیشتر واردات نفت آمریکا شامل نفت خام سنگین میشود. سال گذشته 7.5 میلیون بشکه در روز معادل 97 درصد نفت وارداتی آمریکا درجه 40 یا کمتر از آن را داشت.

 ولی طی 10 سال گذشته آمریکا کل واردات نفت خود را کاهش داده است و تولید نفت خام این کشور به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، از 2008 واردات 21 درصد کمتر شده و تولید داخلی نفت 120 درصد افزایش یافته است.


منبع : تسنیم
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 24536
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *