۰

50میلیارد تومان برای رهن یک ساختمان

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به وزیر نفت از وی خواست تا از هزینه کرد اضافه برای اجاره ساختمان جدید شرکت گاز جلوگیری کند.
زنگنه - میز نفت
زنگنه - میز نفت
 به گزارش میز نفت ، دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت از وی خواست تا از هزینه کرد اضافه برای اجاره ساختمان جدید شرکت گاز جلوگیری نماید.

هفته گذشته دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه‌ای به وزیر نفت، بابت رهن و اجاره یک مجتمع آپارتمانی توسط شرکت ملی گاز هشدار داد. ارزیابی کارشناسان حوزه انرژی دیده‌بان شفافیت و عدالت این است که ساختمان‌های شرکت گاز پاسخگوی نیاز‌های فعلی آن است و اگر به فرض ساختمانی از نظر ایمنی مشکل داشته باشد، تخلیه دیگر ساختمان‌ها به این بهانه موجه نیست.

بر اساس اعلام دیده‌بان شفافیت و عدالت: بررسی‌ها نشان می‌دهد سایر ساختمان‌های شرکت گاز این ظرفیت را دارند که پذیرای کارمندان و خدمات یک ساختمان شوند. با توجه به اینکه احتمال انعقاد این قراداد اجاره قوی است و تاکنون دلایل توجیهی این اقدام به دیده بان و رسانه‌ها اعلام نشده است، برای شفافیت موضوع این نامه نگارش شده است.

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای خطاب به وزیر نفت نوشت:

برادر ارجمند جناب آقای مهندس زنگنه

وزیر محترم نفت

سلام‌علیکم.

همه می‌دانیم در وضعیت فعلی که کشور با محدودیت‌های شدید اقتصادی مواجه است، صرفه‌جویی حکم دین و عقل و قانون و از اولویت‌های دولت است، متأسفانه بنا به گزارش‌های دریافتی، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در حال نهایی کردن قرارداد اجاره آپارتمان چند طبقه تجاری در خیابان مطهری است. با مبلغ پنجاه میلیارد تومان پیش‌پرداخت (رهن) و میلیارد‌ها تومان اجاره و ۱۵ میلیارد تومان برای پارتیشن بندی. کارایی فعلی شرکت ملی گاز چقدر است و با این هزینه هنگفت چقدر به بهره‌وری آن اضافه می‌شود؟ لذا مراتب جهت جلوگیری از این هزینه‌کرد غیر معقول حضورتان اعلام می‌گردد.


منبع : دانشجو
چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب: 24576
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *