۰

نفت عربستان برای اسیا افزایش می یابد

انتظار می رود عربستان سعودی، بزرگترین صادر کننده نفت جهان، قیمت نفت خام سبکی را که به آسیا می فروشد، در اکتبر افزایش دهد.
نفت عربستان - میز نفت
نفت عربستان - میز نفت
به گزارش میزنفت  ، انتظار می رود عربستان سعودی، بزرگترین صادر کننده نفت جهان،  قیمت نفت خام سبکی را که به آسیا می فروشد، در اکتبر افزایش دهد.

 طبق نظر پنج تا از شش شرکت کننده ای که در نظرسنجی رویترز حضور داشته اند، انتظار می‌رود قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عربستان در اکتبر 40 تا 50 سنت در هر بشکه افزایش یابد.

 قیمت رسمی نفت خام فوق سبک عربستان ممکن است حدود یک دلار در هر بشکه افزایش یابد.

 حاشیه سود پالایشگاه های آسیا برای میعانات متوسط در ماه گذشته تقویت شد و از قیمت درجات سبک تر نفت که بیشتر این محصولات از آن تولید می‌شوند، حمایت کرد.

 ولی حاشیه های سود متغیر نفت سوخت سولفور بالا، پیش بینی قیمت نفت خام متوسط و سنگین عربستان را برای خریداران سخت کرده است.

 5 تا از 6 شرکت کننده در این نظرسنجی انتظار دارند قیمت نفت سنگین عربستان کاهش یابد ولی  مقدار این کاهش از 10 سنت تا یک دلار متفاوت بوده است. یکی از شرکت‌کنندگان انتظار افزایش 40 سنتی قیمت را دارد.

 قیمت رسمی نفت خام عربستان معمولاً پنجم هر ماه منتشر می شود و محدوده قیمت را برای نفت ایران، کویت و عراق مشخص میکند و  بیش از 12 میلیون بشکه نفت در روز را برای آسیا تحت تاثیر قرار می دهد.

 شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان قیمت نفت را بر اساس توصیه های مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش نفتش طی ماه گذشته بر اساس قیمت تولید و محصول محاسبه می کند.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 24628
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *