۰

نواک : روابط ما با عربستان دستخوش تغییر نخواهد شد

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد تغییرات در مدیریت وزارت نفت عربستان سعودی روی همکاری میان مسکو و ریاض تاثیری نخواهد گذاشت و وی قصد دارد بزودی با خالد الفالح، همتای سعودی خود دیدار کند.
الکساندر نواک - میز نفت
الکساندر نواک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، این دیدار پیش از سفر برنامه ریزی شده ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه به عربستان سعودی انجام خواهد گرفت.

عربستان سعودی هفته جاری یاسر الرومایان، مدیر صندوق سرمایه دولتی این کشور را به عنوان رییس هیات مدیره شرکت نفتی آرامکوی سعودی منصوب کرد و وی جانشین خالد الفالح شد که تاکنون این سمت را در دست داشت. این اقدام همزمان با تشکیل یک وزارتخانه جدید برای صنعت و معدن و جدا کردن این بخش از وزارت انرژی صورت گرفت.  به نظر می‌رسد این جداسازی و انتصاب رومایان نفوذ الفالح را که کنترل بخش انرژی را در دست داشت، کمرنگ خواهد کرد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به خبرنگاران گفت: ما با دوستم آقای الفالح به همکاری بین‌المللی با همکارانمان ادامه می‌دهیم.

بر اساس گزارش رویترز، نواک همچنین اظهار کرد روسیه به هماهنگی با اوپک در بازار نفت جهانی ادامه خواهد داد و روسیه ممکن است ماه آینده با مقامات اوکراین و اتحادیه اروپا درباره تامین گاز دیدار کند.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب: 24641
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *