۰

تولید سه برابری با حساب روی نفت 100 دلاری

برتری نفت به عنوان منبع اصلی انرژی ممکن است رو به تحلیل رفته باشد اما یک تولیدکننده اندونزیایی با این حساب که هنوز فرصتهای زیادی برای بهره‌برداری وجود دارد، قصد دارد تولید خود را سه برابر کند.
تولید نفت | میز نفت
تولید نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، هیلمی پانیگورو، رییس شرکت "پی تی مدکو انرژی اینترنشنال" که میادین نفت در کشورهای مختلف از اندونزی تا لیبی و مکزیک داشته و به خرید چاه‌های فراساحلی علاقه دارد، قصد دارد ظرف مدت پنج تا ۱۰ سال آینده، تولید نفت و گاز خود را از ۱۲۰ هزار بشکه در روز به معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

استراتژی مدکو بر مبنای این دیدگاه است که کمبود اکتشاف و تقاضای بالای بخش هواپیمایی و پتروشیمی، قیمت نفت را در یک دهه آینده به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه خواهد رساند. این دیدگاه برخلاف نظر غولهای نفتی مانند BP است که اخیرا اعلام کرده است ممکن است برخی از منابعش به دلیل قیمتهای پایین و فشار سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های دارای آلایندگی اندک، هرگز به تولید نرسند.

رییس این شرکت در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد: قیمتهای نفت در کوتاه مدت احتمالا در حدود ۶۰ دلار در هر بشکه خواهد ماند اما در بلندمدت قضیه فرق می‌کند و سرمایه‌گذاری کافی در بخش بالادستی برای جبران افت تولید وجود ندارد. وی در ادامه افزود: حتی اگر مصرف سوخت فسیلی در نتیجه رونق خودروهای برقی کاهش پیدا کند، نفت همچنان کمبود عرضه خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت مدکو که در اندونزی صاحب معادن مس و طلا و نیروگاههای گازسوز است، امسال به خرید اموال "اوفیر انرژی" به ارزش ۵۱ میلیون دلار پرداخته است. "اوفیر انرژی" در اندونزی، تایلند و ویتنام اموال نفت و گاز دارد و با این خرید، حدود ۲۵۰۰۰ بشکه در روز به تولید سال ۲۰۱۹ مدکو افزوده می‌شود.منبع : ایسنا
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 24818
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *