۰

خبری از میزان خوراک پتروشیمی ها

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: مقدار خوراک دریافتی صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ با تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی به سالانه ۶۲ میلیون تن برابر روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه معادل نفت‌خام می‌رسد.
بهزاد محمدی | میز نفت
بهزاد محمدی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بهزاد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه روز پایانی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر سالانه ۳۳ میلیون تن که برابر با ۶۵۰ هزار بشکه نفت می شود میزان خوراکی است که از وزارت نفت دریافت می‌کنیم.

محمدی با اشاره به اینکه مقدار خوراک دریافتی صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ با تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی به سالانه ۶۲ میلیون تن برابر روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه معادل نفت‌خام می‌رسد، افزود: این رقم در سال ۱۴۰۴ با تحقق جهش سوم پتروشیمی به یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه معادل نفت خام می‌رسد که این به معنای واقعی گذر از خام فروشی در صنعت نفت کشور است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه به ازای هر تن تولید در صنعت پتروشیمی حدود هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون با ۶۶ میلیون تن ظرفیت این صنعت، ۱۰۸ هزار نفر فعال هستند.

محمدی با اشاره به اینکه آمار اشتغال در صنایع پایین دست پتروشیمی بسیار خیره‌کننده است، تصریح کرد: رقم اشتغال در این صنایع به ۱۷۰ برابر می رسد و ما در صنایع تکمیلی ۱۵ هزار بنگاه فعال داریم که این بنگاه ها ۸۸۰ هزار اشتغال ایجاد کرده اند، بنابراین به ازای تحویل هر تن محصول به بخش پایین دست، ۱۷۰ هزار اشتغال داریم.

وی با بیان اینکه ۳۱ میلیون تن محصول قابل فروش در بخش بالادست پتروشیمی تولید می‌شود، گفت: ۲۲.۵ میلیون تن بالغ بر ۷۰ درصد تولیدات صادر می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: این روند نیز به همین ترتیب در بخش پایین دست در حال انجام است و ما حدود ۵ میلیون تن خوراک به بخش پایین دست می‌دهیم که به محصولات متنوع تبدیل می‌شود.منبع : فارس
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب: 24833
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *