۰

نفتکش استنا ایمپرو به دبی رسید

نفتکش استنا ایمپرو بندرعباس را به مقصد دوبی ترک کرد و پس از خارج شدن از آب های ایران در روز جمعه به بندر رشید دبی رسید.
استنا ایمپرو - میز نفت
استنا ایمپرو - میز نفت
 به گزارش میز نفت ، نفتکش استنا ایمپرو پس از خارج شدن از آب های ایران در روز جمعه به بندر رشید دبی رسید. این نفت کش در ماه جولای توسط ایران توقیف و باعث افزایش درگیری ها در خلیج فارس شده بود.

استنا بالک، اپراتور سوئدی این نفتکش اعلام کرد استنا ایمپرو بندرعباس را به مقصد دوبی ترک کرده است. کارکنان این کشتی قرار است از دوبی به کشورهای خود بازگردند. این نفتکش ده هفته در توقیف ایران بود.

 نفتکش استنا ایمپرو دو هفته پس از اینکه انگلیس یک نفتکش ایرانی را در قلمروی جبل‌الطارق توقیف کرد، توسط سپاه پاسداران ایران در تنگه هرمز توقیف شد. تنگه هرمز یک مسیر کشتیرانی حیاتی برای حمل و نقل نفت است. کشتی ایرانی در ماه اوت آزاد شده بود.

اریک هنل، مدیر اجرایی استنا بالک پس از حرکت این کشتی از بندرعباس گفت:«این نفتکش به آبهای بین المللی رسیده است. تمام کارکنان کشتی در امنیت هستند و پس از آزادی روحیه خوبی دارد».

 وی گفت خدمه این کشتی پس از معاینات پزشکی و ارائه گزارش هایشان در دوبی، در آن سوی خلیج فارس، به خانه‌های خود باز می گردند. هفت نفر از 23 خدمه این نفتکش در اوایل ماه جاری آزاد شده بودند.

 توقیف این نفتکش باعث افزایش درگیری ها در خلیج فارس پس از حملات ماه می و ژوئن به دو کشتی دیگر در این آبها شد. آمریکا ایران را مقصر این حمله ها می داند ولی تهران این اتهام را رد کرده است.

 سازمان بنادر و کشتیرانی ایران در استان هرمزگان اعلام کرد استنا ایمپرو ساعت 9 صبح به وقت ایران بندر عباس را ترک کرده است.

 ولی این سازمان اعلام کرد پرونده قضایی مربوط به این نفتکش هنوز باز است و روند بررسی تخلفات آن ادامه دارد.

 وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه اعلام کرده بود حکم توقیف این نفتکش لغو شده ولی تحقیقات ادامه دارد.

 استنا بالک در روز چهارشنبه اعلام کرد در حال مذاکره با ایران نیست و از اتهامات رسمی علیه خدمه یا شرکت اطلاعی ندارد.

 روابط بین آمریکا و ایران از زمان بیرون رفتن واشنگتن از قرارداد برجام و وضع دوباره تحریم ها علیه ایران با هدف صفر کردن صادرات نفت این کشور پیچیده تر شده است.منبع : تسنیم
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 24845
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *