۰

وعده آرامکو به هندی ها

سخنگوی شرکت ریلاینس اینداستریز هند: گفت« آرامکو اطمینان داده که محموله های ماه اکتبر از نظر مقدار و ترکیب درجات نفت مطابق با خواسته ماست».
آرامکو | میز نفت
آرامکو | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سخنگوی شرکت ریلاینس اینداستریز هند اعلام کرد آرامکوی عربستان همان درجه و مقدار نفتی را که توافق کرده بود، در اکتبر تحویل می دهد. عربستان مجبور شده بود به خاطر حمله پهپادی به تاسیسات نفتی خود درجه نفت صادراتی خود را به نفت سنگین تغییر دهد.

 حملات پهپادی و موشکی چهاردهم سپتامبر به تاسیسات بزرگ نفتی عربستان که بیشتر نفت خام سبک را پالایش می کنند، حدود 5.7 میلیون بشکه در روز از تولید نفت این کشور کم کرد که معادل نیمی از تولید نفت بزرگترین صادر کننده نفت دنیا است. بنابراین عربستان مجبور شد به جای نفت سبک نفت خام سنگین به برخی پالایشگاه‌ها بدهد.

 سخنگوی ریلاینس گفت:« آرامکو اطمینان داده که محموله های ماه اکتبر از نظر مقدار و ترکیب درجات نفت مطابق با خواسته ماست».

 وی اضافه کرد:« آرامکو بیش از 20 سال است یک عرضه کننده بزرگ و قابل اطمینان نفت خام به ما بوده و هم از نظر مقدار و هم ترکیب درجات مختلف نفتی طبق تعهداتش عمل کرده است».

« آرامکو پس از این حملات بلافاصله عرضه درجات جایگزین نفت خام را آغاز کرد. این درجات سنگین تر نفت خام مناسب نیازهای پالایشگاهی ریلاینس هستند».

ریلاینس،  مالک بزرگترین مجتمع پالایشگاهی جهان در جامناگار در ایالت گجرات غربی، خریدار اصلی نفت عربستان است و اخیراً اعلام کرده قصد دارد یک پنجم محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی خود را طی قراردادی چند میلیارد دلاری به آرامکو بفروشد.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 24873
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *