۰

قاضی مسعودی: سبحانی در پرونده پتروشیمی متهم نیست

مسعودی مقام با اشاره به شایعاتی در پرونده پتروشیمی مبنی بر اینکه بیان منجر به تحت فشار قرار گرفتن دادگاه برای انحراف در روند پرونده گفت: سبحانی در پرونده پتروشیمی متهم نیست، اما این فرد به همراه افرادی دیگر در تحقیقات مقدماتی در مظان اتهام بوده است.
مسعودی مقام | میز نفت
مسعودی مقام | میز نفت
به گزارش میز نفت، قاضی مسعودی مقام در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به شایعاتی در پرونده پتروشیمی مبنی بر اینکه بیان منجر به تحت فشار قرار گرفتن دادگاه برای انحراف در روند پرونده گفت: این فرد در پرونده پتروشیمی متهم نیست، اما این فرد به همراه افرادی دیگر در تحقیقات مقدماتی در مظان اتهام بوده است و پرونده اتهام این افراد همچنان نیز در دادسرا مفتوح است و دادگاه نیز جهت تکمیل سریعتر تحقیقات پرونده تذکرات لازم را داده است، اما تاکنون در خصوص موضوعات مفتوح، نظری اظهار نشده است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم اظهار نظر دادسرا در خصوص اتهامات مفتوح در پرونده پتروشیمی، دادگاه خود تحقیقات لازم را انجام داده است و خود در حال تکمیل تحقیقات لازم درباره متهمین پرونده که اتهامشان در دادگاه مطرح است، هستیم که البته این تحقیقات به نقاط پایانی خود رسیده است، اما متاسفانه تاکنون در رابطه با چند تن از متهمین اصلی پرونده شعبه مربوطه تصمیمی اتخاذ نکرده است.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به اتهامات مرجان شیخ الاسلامی گفت: متهمه مرجان شیخ اسلامی هم چنان متواری است و درکشور کانادا به سر می‌برد. وکلای ایشان مدارک و مستنداتی تسلیم دادگاه کرده‌اند که در حال بررسی مدارک هستیم.

وی افزود: در خصوص حضور متهمه در دادگاه، هیچ اطلاعی نداده‌اند و حتی با وجود اعلام ارائه مستقیم لوایح، این اتفاق صورت نگرفت و متهمه لوایح را نیز مستقیم ارائه نکرده‌اند.

قاضی رسیدگی به پرونده فساد در پتروشیمی و فساد در بانک سرمایه گفت: دادگاه رسیدگی لازم را انجام خواهد داد و طبق مقررات رای مقتضی را صادر خواهد کرد؛ تا میانه مهرماه منتظر تکمیل تحقیقات دادسرا، تنظیم و ارسال کیفرخواست هستیم، در غیر این صورت در رابطه با سایر متهمینی که بازداشت کرده ایم، تصمیم لازم را اتخاذ خواهیم کرد.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 24879
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *