۰

​بنزین 5 دلاری در کالیفرنیا

قیمت بنزین در کالیفرنیا به بالاترین حد در این ایالت از ۲۰۱۵ رسیده است.برخی پمپ بنزین های منطقه لس آنجلس برای هر گالن بنزین ۵ دلار می گیرند.
پمپ بنزین در آمریکا| میز نفت
پمپ بنزین در آمریکا| میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از اویل پرایس، میلیونها کالیفرنیایی از خاموشی های بی سابقه رنج می برند که  مقصر آن بزرگترین اداره برق ورشکسته این ایالت PG&E است، قیمت بنزین هم افزایش یافته است.

 میانگین قیمت یک گالن بنزین معمولی در بخش لس آنجلس در روز چهارشنبه 4.25 دلار بود یعنی 4.5 سنت بالاتر از هفته گذشته، 57.6 سنت بیشتر از ماه گذشته و 37.1 سنت بالاتر از سال گذشته. قیمت بنزین از آغاز سال جاری میلادی هم 86.4 سنت افزایش یافته است. آنچه بیشتر از همه دردسرساز است این است که قیمت بنزین در کالیفرنیا به بالاترین حد در این ایالت از 2015 رسیده است.برخی پمپ بنزین های منطقه لس آنجلس برای هر گالن بنزین 5 دلار می گیرند.

 افزایش قیمت بنزین ماه گذشته پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان آغاز شد و پس از متوقف شدن تولید در پالایشگاه های منطقه لس‌آنجلس به خاطر تعمیر و نگهداری و عدم وجود واردات برای جبران این کاهش، ادامه یافت.

 پس از اینکه پالایشگاههای محلی تولید ترکیب بنزین تابستانه را پیش از تبدیل آن به بنزین زمستانه در اول نوامبر کاهش دادند، کمبود بنزین شدیدتر شد.

همچنین، پس از این که ده ها هزار نفر از مردم این منطقه در این هفته با خاموشی مواجه شدند، دریافتند که تأسیسات خورشیدی نمی‌توانند برق مورد نیاز را هنگام قطعی برق تامین کنند چون بیشتر پنل های خورشیدی طراحی شده اند تا برق را به شبکه برسانند نه مستقیماً به خانه ها. طی گرمای روز سیستم های خورشیدی بیش از حد تحمل خانه ها برق تولید می کنند و در شب هیچ تولیدی ندارند، بنابراین این سیستم‌ها را به شبکه متصل می کنند. این سیستم ها در این هفته کار نمی‌کردند چون برق اکثر نقاط کالیفرنیای شمالی برای جلوگیری از آتش سوزی قطع شده بود.

 البته تنها راه برای به کار انداختن پنل های خورشیدی در خاموشی ها، جفت کردن آنها با باتری است. سانران، بزرگترین شرکت پنل های خورشیدی سقفی آمریکا اعلام کرد صدها تن از مشتریانش در طول خاموشی از باتری استفاده می‌کنند. البته تعداد کل افرادی که در معرض خاموشی قرار دارند صدها هزار نفر است. انتظار می رود فروش باطری در بحبوحه این خاموشی ها افزایش یابد.

منبع: تسنیم
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب: 24971
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *