۰

عربستان برای نجات خودروهای بنزین سوز می‌جنگد

شرکت آرامکوی عربستان همچنان بر روی تقاضای نفت در بخش حمل و نقل نفت حساب می کند و سالانه ده ها میلیون دلار برای توسعه و حمایت از ساخت خودروهایی با موتورهای احتراقی پاک تر و کارآمد تر سرمایه گذاری می کند.
نفت عربستان | میزنفت
نفت عربستان | میزنفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که شرکت های نفتی بزرگ جهان به حمل و نقل برقی روی می‌آورند، شرکت آرامکوی عربستان همچنان بر روی تقاضای نفت در بخش حمل و نقل نفت حساب می کند و سالانه ده ها میلیون دلار برای توسعه و حمایت از ساخت خودروهایی با موتورهای احتراقی پاک تر و کارآمد تر سرمایه گذاری می کند.

 عامر احمد عامر، متخصص مرکز تحقیقات و توسعه آرامکو می گوید:« کار ما در مورد سوخت هیدروکربن مایع است و تلاش می‌کنیم تاثیرات محیط زیستی آن را تا جایی پایین بیاوریم که همچنان در برابر موتورهای احتراق داخلی رقابت پذیر باشند».

 آرامکوی عربستان در همان حال که دنبال برقی کردن خودرو هاست، تمرکز خود بر روی نفت را هم افزایش داده و تلاش می کند تا خودروهای بنزین سوز و دیزل سوز را کارآمدتر  و با آلایندگی کمتر بسازد.  سرمایه گذاری عربستان در موتورهای احتراق داخلی در زمانی اتفاق می افتد که خودروسازان بزرگ قدیمی میلیون ها دلار برای خودروهای برقی هزینه می کنند.

 آرامکو اعتقاد دارد نفت همچنان منبع برتر انرژی در بخش حمل و نقل در میان مدت است.

عامر گفت:« بیشترین انگیزه برای ما در کوتاه مدت و میان مدت تا حدود 2040 بهبود موتورهای احتراق داخلی است تا زمانی که حمل و نقل برقی فراگیر شود».

 شرکت آرامکوی عربستان با دانشگاه علوم و فناوری ملک عبدالله در عربستان در مورد کارآمد تر کردن و کاهش آلایندگی موتورهای احتراقی کار می کند.

 در ماه مارس سال جاری آرامکو در یکی از بزرگترین نمایشگاه های اتومبیل جهان در ژنو شرکت کرد. این اقدام بخشی از تلاش های آنان برای بهبود کارآمدی استفاده از انرژی در بخش حمل و نقل بود، مخصوصاً با بهبود عملکرد موتورهای احتراقی در رابطه با محیط زیست.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 25004
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *