۰

رونق صنعت نفت شیل آمریکا رو به پایان است

به گفته کارشناسان کیفیت نفت شیل آمریکا از نفت تولید شده در خاورمیانه، کانادا و روسیه پایین تر است و به نظر می رسد رونق صنعت نفت شیل آمریکا به پایان رسیده است.
نفت امریکا | میز نفت
نفت امریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، متخصصان می‌گویند چند سال پس از مختل کردن بخش عرضه بازار نفت، روزهای رشد تولید نفت شیل آمریکا رو به پایان است.

 گزارشی از طرف اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد افزایش  کندتری برای تولید نفت شیل تا پایان 2020 پیش بینی شده است.

 اول هنسن، سرپرست استراتژی کالا در بانک ساکسو گفت حتی با وجود پایین آمدن تقاضا، احتمال افزایش قیمت نفت در سال آینده وجود دارد.

وی طی مصاحبه ای گفت:« من قیمت نفت را برای همین زمان در سال آینده 10 درصد بالاتر پیش بینی می کنم. این پیش‌بینی من بر اساس کند شدن تولید نفت آمریکا و ادامه کنترل سخت عرضه نفت از طرف اوپک و روسیه انجام شده است».

 نفت خام در حال حاضر حدود 62 دلار در هر بشکه معامله میشود و در کل سال 2019 رو به افزایش بوده است. قیمت نفت برنت از 52.2 دلار پایان سال گذشته به اوج 72 دلار در ماه می رسید که یکی دلایل آن کاهش تولید اوپک و درگیری‌های  ژئوپلیتیکی بود که به عرضه آسیب رساند.

هنسن گفت انتظار داشته شاهد عرضه کمتری از طرف کشورهای شورای همکاری خلیج فارس باشد مخصوصاً در زمانی که آرامکوی عربستان آماده عرضه سهام خود در بورس می شود. وی اضافه کرد ماه آینده قیمت نفت حدود همان 60 دلار در هر بشکه خواهد بود.

هنسن در مورد تولید نفت آمریکا اشاره کرد که شیل به خاطر کیفیت بالایش، نفتی نیست که پالایشگاه ها به دنبال آن باشند.

وی گفت:« ممکن است تولیدکنندگان آمریکا بشکه‌های نفت کافی تولید کرده باشند ولی احتمالاً این بشکه ها اشتباه هستند. کیفیت اهمیت بسیاری دارد و کیفیت نفت تولید شده در خاورمیانه، کانادا و روسیه برای پالایشگاه‌ها مناسب تر است».

 در بخش تقاضا، پیش ‌بینی‌ها 1.2 میلیون بشکه در روز برای 2020 را نشان می دهند.

هنسن اضافه کرد:« از نظر ما این رقم در حال حاضر کمی خوش بینانه است.  رشد تقاضا احتمالاً کمتر از یک میلیون بشکه در روز خواهد بود».منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب: 25218
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *