۰

افت پالایش نفت خام در آمریکا

پالایشگاه‌های آمریکا در سال جاری میلادی به خاطر تقاضای ضعیف در خانه و خارج از خانه و در بحبوحه عرضه بیش از حد سوخت در آسیا، مقدار کمتری نفت خام را پالایش کرده‌اند.
نفت آمریکا | میز نفت
نفت آمریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، پالایشگاه‌های سراسر آمریکا کل پالایش نفت خام خود را در 2019 کاهش داده‌اند. به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تقاضا برای محصولات نفتی در آمریکا و کل دنیا پایین آمده است.

 این اولین‌بار پس از بحران مالی 2008 و 2009 است که پالایش نفت خام پالایشگاه‌های آمریکا کاهش می‌یابد.

 پالایشگاه‌های آمریکا در سال جاری میلادی به‌خاطر تقاضای ضعیف در خانه و خارج از خانه و در بحبوحه عرضه بیش از حد سوخت در آسیا، مقدار کمتری نفت خام را پالایش کرده‌اند. کاهش نرخ پالایش به پالایشگاه‌ها کمک کرد جلوی افزایش بیش از حد عرضه سوخت در داخل کشور را بگیرند، ولی در عوض ذخایر نفت خام افزایش یافته است.

 افزایش ذخایر نفت خام بر قیمت این کالا تأثیر منفی می‌گذارد، ولی از حاشیه سود پالایشگاهی حمایت می‌کند.

طبق آخرین گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در هفته منتهی به پانزدهم نوامبر، نرخ پالایش در پالایشگاه‌های آمریکا 89.5درصد بوده است. این رقم  همین هفته در سال گذشته 92.7 و در دو سال گذشته 91.3 درصد ثبت شده بود.

 میانگین ورودی نفت خام به پالایشگاه‌های آمریکا در سال جاری میلادی تا به امروز 16.593میلیون بشکه بوده که نسبت به 16.908میلیون بشکه در روز در سال گذشته 1.9درصد کاهش یافته است.

بخشی از این کاهش در ورودی نفت خام به پالایشگاه‌ها مربوط می‌شود به بسته شدن مجموعه پالایشگاهی فیلادلفیا انرژی سولوشنز. ظرفیت پالایشی این پالایشگاه 335هزار بشکه در روز نفت خام است. چندین انفجار و یک آتش‌سوزی بزرگ باعث آسیب‌دیدن این مجتمع پالایشگاهی در ژوئن سال جاری میلادی شد.

ولی نرخ پالایش در سایر پالایشگاه‌های آمریکا هم پایین آمده است. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پالایش در پالایشگاه‌های گالف کوست 1.6درصد و در وست کوست 2.2درصد کاهش یافته است.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 25347
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *