۰

حادثه اسرارآمیز برای خط لوله گاز روسیه

شرکت گازپروم روسیه به دنبال یک پیمانکار مهندسی برای تعمیر یک خط لوله گاز طبیعی در بستر آبهای قطب شمال است.
گازپروم | میز نفت
گازپروم | میز نفت
به گزارش میز نفت ، برای دومین بار است که نام خط لوله گاز طبیعی در مسیری که از خلیج بایداراتسکایا عبور می‌کند در دو سال گذشته مطرح شده است. آن گونه که خبرگزاری اینترفکس روسیه گزارش کرده است، سال گذشته هم این خط لوله در بستر آبهای قطب شمال دچار مشکل شده بود.

هنوز معلوم نیست که حادثه برای این خط لوله باعث ایجاد خطرات ایمنی عمده شده یا روی عرضه گاز از میادین شبه جزیره یامال تاثیر گذاشته است یا خیر.

یک واحد گازپروم یک مناقصه رقابتی را برای بررسیهای مهندسی خط لوله بووانکوو-اوختا۲ که گاز طبیعی را از میدان بووانن کوفسکوی در شبه جزیره یامال از طریق خلیج بایداراتسکایا در دریای کارا به خاک روسیه و از آنجا به اروپا منتقل می‌کند، اعلام کرده است.

طبق اعلام گازپروم، بووانن کوفسکوی در حال حاضر بزرگترین میدان تولیدکننده گاز طبیعی در شبه جزیره یامال است.

ساخت خط لوله گازی لوله بووانکوو-اوختا۲ در سال ۲۰۱۲ آغاز شد و این خط لوله در سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرد.

با حادثه اخیری که پیش آمده، گازپروم مناقصه را برای کارهای تعمیراتی در ۹.۲ کیلومتری این خط لوله در خلیج بایداراتسکایا اعلام کرده و انتظار دارد مشکلات به وجود آمده برای این خط لوله برطرف شود. قرار است بررسی‌های مهندسی در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انجام گیرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، گازپروم تامین کننده اصلی گاز در بسیاری از بازارهای اروپایی است و اکنون برای تامین تقاضای چین برای گاز طبیعی تلاش می‌کند. روسیه خواهان داشتن سهمی از بازار چین است و این غول گازی روسی به دنبال تامین گاز به چین از طریق خطوط لوله است.منبع : ایسنا
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 25356
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *