۱
۲
تشدید فشارهای داخل و خارج مجلس

وقت کشی استیضاح زنگنه

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت 100 امضاء دارد و باید از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شود، گفت: متاسفانه برخی در داخل و خارج مجلس تلاش می کنند تا با وقت کشی این استیضاح به تعویق بیفتد.
هدایت الله خادمی | میز نفت
هدایت الله خادمی | میز نفت
به گزارش میز نفت، هدایت اله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: استیضاح زنگنه از مدتی پیش در مجلس مطرح شده و تا کنون سه نشست میان وزیر و نمایندگان متقاضی استیضاح برگزار شده اما نمایندگان از توضیحات زنگنه قانع نشدند.

وی با بیان اینکه دوشنبه هفته گذشته نمایندگان متقاضی استیضاح اعلام کردند که از توضیحات زنگنه در خصوص محورهای استیضاح قانع نشده و استیضاح باید در صحن مجلس اعلام وصول شود، افزود: انتظار این بود که استیضاح این وزیر سه شنبه گذشته در صحن مجلس اعلام وصول شود و در دستور کار مجلس قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: طبق آئین نامه داخلی مجلس وقتی استیضاح زنگنه به کمیسیون انرژی ارجاع شد، این کمیسیون باید ظرف 10 روز گزارش خود را به هیئت رئیسه اعلام می کرد اما متاسفانه این استیضاح تا کنون تعویق افتاده است.

خادمی با اشاره به فشارها برای منتفی شدن استیضاح زنگنه گفت: برخی در داخل مجلس و برخی هم از خارج مجلس که منافع دارند، تلاش می کنند تا استیضاح زنگنه به تعویق بیفتد.

وی تاکید کرد: اگر استیضاح زنگنه در صحن مجلس مطرح نشود، به ضرر کشور است. ضمن اینکه مجلسی که خود قانون می گذارد نباید اقدام خلاف قانون انجام دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: فردا مجلس جلسه علنی دارد و ما تلاش می کنیم تا استیضاح وزیر نفت در صحن مجلس اعلام وصول شود و در دستور کار قرار گیرد.

منبع: بولتن نیوز
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب: 25558
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
واقعا جای تاسف است اگر رییس کمیسیون انرزی دارد وقت کشی میکند پس قانونی در مجلس وجود ندارد به نظرم نمایندگان امضا کننده استیضاح بشدت و با فوریت پیگیری کنند
اکبر ابوالحسنی
Iran, Islamic Republic of
مرد باشید فقط شعار ندید الان چند مدت است منتطر عدم کفایت زنگنه را آرزو میکنیم پس چی شد بخدا آگه استیظاح نکنید یعنی باج گرفتید یعنی از حق ما خوردید وجدانان تمامش کنید ح