۰

زنگنه خودروسازان را مقصر کرد

وزیر نفت گفت: راه حل مصرف سوخت را نباید در ساخت پالایشگاه پیگیری کرد. برای ساخت یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای ۶ میلیارد دلار و ۵ سال زمان نیاز است.
زنگنه | میز نفت
زنگنه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های ایران و بانک ملت گفت: در این طرح ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به‌صورت مستقیم سرمایه‌گذاری می‌شود. در این طرح نباید قطعه‌ای از خارج کشور وارد شود که به معنای رونق تولید است.

وی در ادامه گفت: ۲۶۰۰ جایگاه سوخت سی‌ان‌جی داریم که ظرفیت افزایش آن وجود دارد اما در این مرحله همین میزان کافی است.

زنگنه اظهار داشت: راه حل مصرف سوخت را نباید در ساخت پالایشگاه پیگیری کرد، باید در کارخانه‌های خودروسازی پیگیری شود. برای ساخت یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای ۶ میلیارد دلار و ۵ سال زمان نیاز است.

وزیر نفت تاکید کرد: استفاده از سوخت سی‌ان‌جی راه حل دیگر کاهش مصرف بنزین در کشور  است. سوخت سی‌ان‌جی و گاز، سوخت ملی ایران است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشوری سراغ ندارم که به اندازه ایران خودروی سی‌ان‌جی داشته باشد و بیش از ۹۵ درصد جمعیت آن از نعمت گاز برخوردار باشند. امیدواریم رسانه‌ها در موضوع اطلاع‌رسانی تبدیل کردن خودروها به‌خوبی عمل کنند.منبع : فارس 
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 25574
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *