۰

واردات نفت چین رکورد زد

چین در ماه نوامبر ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که بی سابقه بود و از ۱۰.۷۷ میلیون بشکه ای که آمریکا در ژوئن۲۰۰۵ ثبت کرده بود، پیشی گرفت.
نفتکش | میز نفت
نفتکش | میز نفت
به گزارش میز نفت ، چین در حال شکستن رکورد واردات نفت خام است. به نظر نمی‌رسد این روند رو به افزایش به زودی متوقف شود چون پالایشگاه‌های جدید در چین تولید خود را افزایش داده‌اند و این امیدواری وجود دارد که آرام شدن درگیری‌های تجاری با آمریکا اقتصاد این کشور را تقویت کند.

حتی با وجود کند شدن توسعه اقتصادی، سرعت رشد هنوز هم نیاز به نفت بیشتری دارد. چین در ماه نوامبر  11.18 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که بی سابقه بود و از 10.77 میلیون بشکه ای که آمریکا در  ژوئن2005 ثبت کرده بود، پیشی گرفت. خرید نفت چین احتمالاً در سال جدید میلادی هم همچنان افزایش خواهد داشت چون پالایشگاه‌های جدید در ژیجیانگ و پالایشگاه 5.7 میلیارد دلاری چاینا ریفاینری فعالیت های خود را افزایش می دهند و کاهش گسترده مالیاتی تولید داخلی سوخت دریایی را تقویت می کند.

 قدرت واردات نفت آمریکا در اواسط دهه 2000 باعث یک بحران سیاسی شد. رئیس جمهور جرج دبلیو بوش گفت:« آمریکا به نفت معتاد شده است» و اقداماتی برای مهار تقاضا در پیش گرفت. در آخر، این رونق نفت شیل، قیمت بالای نفت، نرخ پایین بهره و نوآوری های فنی بود که جایگزین بشکه های خارجی در آمریکا شد. گرچه آمریکا هنوز هم دومین وارد کننده بزرگ نفت خام است، ولی در سپتامبر برای اولین بار در 70 سال گذشته تبدیل به یک صادر کننده خالص نفت شد، البته با احتساب صادرات بنزین، دیزل و پروپان.

 وابستگی چین به واردات همین تاثیر را بر رهبران چین گذاشته است که به شرکت های بزرگ انرژی داخلی مثل پتروچاینا برای تقویت تولید داخلی نفت و گاز متوسل شده اند. دولت چین همچنین یکی از بزرگترین حامیان انرژی تجدیدپذیر، خودروهای برقی و قطارهای سریع السیر است. همه اینها به کاهش تقاضای نفت در بلند مدت کمک میکنند.


منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 25607
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *