۰

قاچاق بنزین بسیار اندک است

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به اشتعال‌زا بودن بنزین، قاچاق بنزین بسیار اندک و کم‌تر از 4 درصد است.
قاچاق بنزین | مبز نفت
قاچاق بنزین | مبز نفت
به گزارش میز نفت ، مخاطبان « سامانه  فارس من» با ثبت سوژه  «نقایص طرح سهمیه‌بندی بنزین همچنان راه قاچاق را باز نگه داشته است» در سامانه فارس من خواستار پیگری این موضوع از مسئولین شدند. 

در این رابطه حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: با توجه به اشتعال زا بودن بنزین، قاچاق بنزین بسیارکم است و قاچاق این سوخت زیر 4 درصد است. 

عبدالله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم پیش از این به نقل از صدا و سیما گفته بود  آمار قاچاق سوخت ما پیش از این حدود 8 میلیون لیتر در کشور بوده که این آمار خاص بنزین نیست و بنزین درصد بسیار پایینی از قاچاق سوخت را به خود اختصاص می‌دهد. 

هندیانی با بیان اینکه طرحی که برای اصلاح قیمت سوخت اجرا شده اثرگذار بر حوزه جلوگیری از قاچاق است، بیان داشت: اما با توجه به اینکه در حوزه قاچاق سوخت اهم موارد مربوط به بنزین نبود به دلیل اصلاح قیمت سوخت تنها در برخی از استان‌ها اثرگذار است اما ما کارت‌های آنجا را کدینگ کرده بودیم. 

هندیانی افزود:  ما برای جلوگیری از قاچاق سوخت‌های دیگر مثل گازوئیل در حال ایجاد سامانه‌هایی برای اجرای طرح‌های پیمایش و یا کنترل سوخت ماشین آلات آب و کشاورزی هستیم تا جلوی قاچاق سوخت در این حوزه‌ها را بگیریم.منبع : فارس 
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 25638
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *