۰

توافق مسکو و برلین در برابر تحریم واشنگتن

رئیس جمهور روسیه و صدراعظم آلمان مجدداً حمایت خود را از خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۲ از روسیه به آلمان تکرار کردند، چرا که ایالات متحده به دنبال مانع تراشی برای این پروژه با استفاده از ابزار تحریم است.
نورد استریم ۲ | میز نفت
نورد استریم ۲ | میز نفت
به گزارش میز نفت ، کرملین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان مجدداً حمایت خود را از خط لوله گاز طبیعی نورد استریم 2 از روسیه به آلمان تکرار کردند ، زیرا ایالات متحده به دنبال مانع تراشی برای این پروژه با استفاده از ابزار تحریم‌ها است.

"دیدگاه حمایت از خط لوله نورد استریم 2 مورد تایید است " این محور بیانیه‌ای است که در وب سایت کرملین در طی تماس تلفنی با طرف آلمانی در روز یکشنبه منتشر شده است.

در اوایل ماه جاری ، وزارت امور خارجه آمریکا اولتیماتومی را برای شرکت‌های اروپایی که در این خط لوله مشارکت دارند صادر کرد و آنها را تهدید کرد که اگر تا 20 ژانویه کار خود را در این پروژه متوقف نکنند ، آنها را با جریمه  روبه‌رو خواهد کرد.

اعلامیه ایالات متحده، شوک بزرگی به اروپا و به خصوص برای  برلین و بروکسل وارد آورد تا جایی که  وزیر امور دارایی آلمان ، اولاف شولز ، این تحریم ها را "دخالت جدی در امور داخلی آلمان و اروپا و حاکمیت آنها" دانست.

کمیسیون اروپا همچنین در این رابطه گفت :"سرکوب  شرکت های اتحادیه اروپا توسط آمریکا، که تمام زمینه‌های قانونی برای شرکت در پروژه خط لوله را دارند را به شدت محکوم می­کند."

شرکت عمرانی سوئیس-هلندی Allseas به دلیل ترس از تحریم های امریکا عملیات خود را در دریای بالتیک، متوقف کرده است. با این حال روسیه تأیید کرد که قادر خواهد بود خط لوله را به تنهایی تا پایان سال 2020 تکمیل کند.

ایالات متحده همواره مخالف احداث خط لوله نورد استریم 2بوده است ، زیرا این گاز ارزان تر از گاز طبیعی مایع شده آمریکایی یا LNG که آن را "مولکول‌های آزادی" می نامد ، برای مشتریان اروپایی تأمین می‌شود و وابستگی اتحادیه اروپا به روسیه را افزایش می دهد.

در این بین اوکراین و لهستان در مخالفت با این پروژه کاملاً با واشنگتن همکاری داشته اند، زیرا ممکن است آنها را از میلیاردها دلار هزینه ترانزیتی که ده ها سال از مسکو دریافت کرده بودند ، محروم سازد.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 25743
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *