۰

زنگنه : آمریکا مسئول مستقیم بی‌ثباتی بازار نفت است

وزیر نفت با بیان این‌که اقدام آمریکایی‌ها در ترور سردار سلیمانی وضعیت منطقه را بی‌ثبات کرده است، گفت: مسئولیت بی‌ثباتی فعلی بازارهای نفت و همین‌طور اقدامات آتی که پیامد شهادت سردار سلیمانی باشد به‌طور مستقیم متوجه آمریکا و حامیان این کشور است.
زنگنه | میز نفت
زنگنه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بیژن نامدار زنگنه ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از تجلیات وجه رب بود و شخصیت ایشان به همین دلیل جاودانه است.

وزیر نفت افزود: این شهید بزرگوار، سردار و قهرمان جاودانه ملت ایران  است و برای همه نسل ها الگو، اسوه و نمونه خواهد ماند.

وی همچنین اظهارداشت: شهادت سردار بزرگ قاسم سلیمانی خسران بزرگی برای مردم ایران است.

وزیر نفت گفت: اینکه امروز ملت ایران از شهادت سردار قهرمان خود به شدت متاثر و سیاهپوش هستند نشان از اخلاص بالای این شهید بزرگوار دارد و به یک معنا مردم عمل ایشان را پذیرفته اند.

وی در ادامه به بازار نفت اشاره کرد و افزود: جدا از تجاوز، جنایت آشکار و همینطور غیر قانونی و غیر عرفی بودن ترور سردار سلیمانی هیچ کس تصور نمی کرد که آمریکایی ها دست به چنین کاری بزنند.

نامدار زنگنه اظهارداشت: این اقدام آمریکایی ها وضعیت منطقه را بی ثبات کرده و بی ثباتی هم بطور مستقیم روی بازارهای نفت اثر می گذارد چرا که تامین بخش عمده ای از نفت دنیا مربوط به همین منطقه است.

وی ادامه داد: مسئولیت بی ثباتی فعلی بازارهای نفت و همینطور اقدامات آتی هم که پیامد شهادت سردار سلیمانی باشد بطور مستقیم متوجه آمریکا و حامیان این کشور خواهد بود.

وزیر نفت یادآورشد: ترور سردار سلیمانی جنایت آشکار علیه حقوق بشر و قواعد بین الملل است.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 25789
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *