۰
۱

میزان تولیدی گاز نفت مناطق مرکزی

​مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور خبر داد.
به گزارش میز نفت، امین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در شبانه‌روز گذشته طبق برنامه گاز را تحویل شرکت ملی گاز ایران داده است، گفت: 254 میلیون متر مکعب گاز به‌منظور مصارف عمومی و صنعتی طبق برنامه تحویل شده است.

وی از اقدامات انجام‌شده در نیمه اول سال برای انجام تعهدات زمستانی یاد کرد و گفت: با تلاش بی‌وقفه همکاران و برنامه‌ریزی مناسبی که در نیمه اول سال به‌منظور آمادگی تأسیسات انجام شد، شرکت نفت مناطق مرکزی آمادگی تأمین بخشی از گاز مصرفی کشور را کسب کرد و امروز توانست به تعهدات خود عمل کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تشریح فعالیت‌های انجام‌شده در نیمه اول سال گفت: تعمیرات اساسی در کلیه تأسیسات سطح‌الارضی و چاه‌ها با هدف آمادگی تولید برای زمستان صورت گرفت و ثمره آن عمل به تعهدات ما در فصل سرد است.

وی به تولید گاز در بخش جنوبی کشور از استان های فارس، هرمزگان و ایلام و همچنین در بخش شرقی کشور در استان خراسان رضوی در منطقه سرخس به‌عنوان مناطق تحت اختیار این شرکت اشاره کرد و گفت: با تمهیداتی که در چند سال گذشته برای تولید گاز از سرخس و میدان خانگیران انجام شده است، توانستیم بخش عمده‌ای از گاز مصرفی استان های شمالی و شمال شرقی کشور را که پیشتر از ترکمنستان وارد می‌شد تأمین و جایگزین کنیم.

حاتمی از تلاش بی‌وقفه کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی برای تأمین گاز زمستانی تقدیر کرد و گفت: آسایشی که ما در منازل داریم و کل کشور از نعمت گاز بهره‌مند هستند، مدیون تلاش همکاران ما در شرایط سخت آب و هوایی با حداقل امکانات است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اظهار تأسف از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور گفت: اگرچه کشور نفت و گازخیزی داریم؛ اما این به‌معنای آن نیست که هرچه می‌توانیم انرژی مصرف کنیم، ما به‌عنوان تولیدکننده گاز تلاش می‌کنیم هر چه می‌توانیم تولید کنیم، اما بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف مقوله‌ای است که ناگزیر به رعایت آن هستیم.

حاتمی افزود: از مردم تقاضا داریم در راه صرفه‌جویی مصرف گاز هر چه می‌توانند انجام دهند تا به امید خدا در فصل سرد سال حتی یک خانه هم مشکل کمبود گاز نداشته باشد.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 25930
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


آریو
Iran, Islamic Republic of
میزان تولید نفت؟