۰

خدمت اوپک به روسیه

رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد: توافق اوپک میزان صندوق سرمایه ملی روسیه را دوبرابر کرد و به رقم بیش از 124 میلیارد دلار رسید.
روسیه و اوپک | میز نفت
روسیه و اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، به نقل از راشاتودی توافق بین روسیه و کشورهای عضو اوپک برای کاهش عرضه نفت سود سرشاری را برای اقتصاد روسیه و صندوق سرمایه ملی این کشور به ارمغان آورده است.

ارزش صندوق سرمایه ملی این کشور از 4.04 تریلیون روبل (65.2 میلیارد دلار) به رقم 7.7 تریلیون روبل (124.3 میلیارد دلار) رسیده است. این رقم یعنی اینکه ارزش صندوق سرمایه ملی این کشور دو برابر شده است.

کریل دمیتروف رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در حاشیه اجلاس داووس با بیان این مطلب گفت: منابع صندوق سرمایه ملی این کشور کاملاً از طرح کاهش عرضه نفت توافق اوپک منتفع شده است.

توافق اوپک برای کاهش عرضه نفت که در آن روسیه هم مشارکت داشت باعث شد قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یابد.قیمت نفت از بشکه‌ای 45 دلار به بیش از 65 دلار افزایش یافت و درآمد کشورهای تولیدکننده نفت را افزایش داد.

به گفته دمیتروف، از زمان اجرای طرح کاهش تولید نفت بودجه روسیه 7 تریلیون روبل معادل 112.9 میلیارد دلار افزایش یافته است.

24 کشور تولیدکننده نفت از جمله روسیه در تلاشند تا مازاد عرضه نفت را در بازارهای جهانی کاهش دهند که بر اساس آخرین توافق این کشورها روزانه 1.7 میلیون بشکه تولید نفت خود را کاهش دادند و احتمالاً این روند تا پایان سال 2020 ادامه یابد.

اقتصاد روسیه با بالا رفتن قیمت نفت بهبود بیشتری یافته است، در سال‌های گذشته مسکو قوانین بودجه خود را اصلاح کرده است یعنی اگر قیمت نفت به بیش از 42 دلار در هر بشکه برسد مازاد آن به صندوق سرمایه ملی NWF  این کشور منتقل می‌شود بنابراین توافق کاهش تولید نفت اوپک می‌تواند به اجرای پروژه‌های ملی این کشور کمک بیشتری کند چرا که امکان سرمایه‌گذاری در NWF بیشتر خواهد شد.

دمیتروف تأکید کرد: در صورتی که درآمد نفت مستقیم به بودجه نیاید در صندوق سرمایه ملی این کشور ذخیره می‌شود و این خبر خوشایندی برای اقتصاد کشور است.منبع : فارس 
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب: 25970
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *