۰

پاسخ اروپایی‌ها به تحریم‌های آمریکا

​5 شرکت بزرگ اروپایی به رغم تهدید و تحریم‌های آمریکا به سرمایه‌گذاری در پروژه بزرگ نورداستریم2 ادامه می‌دهند.
پاسخ اروپایی‌ها به تحریم‌های آمریکا
به گزارش میز نفت به نقل از راشاتودی، شرکت‌های اروپایی میلیاردها دلار در پروژه نورداستریم2 که قرار است از طریق لوله و از زیر دریا گاز از روسیه به آلمان ببرد سرمایه گذاری کرده اند و به رغم تهدیدها و تحریم‌های آمریکا، از خواسته خود عقب‌نشینی نمی‌کنند. 

بنابراین واشنگتن باید خود را آماده اجرای پروژه‌های گسترده بین روسیه و اروپا کند که سال گذشته تلاش‌هایش برای متوقف کردن این پروژه‌ها به نتیجه نرسید. این در حالی است که مقامات آمریکا به دنبال تحریم دیگری هستند که سرمایه‌گذاران اروپایی مرتبط با پروژه‌های گاز روسیه و خریداران گاز این کشور را تحریم کند. 

اخیراً مرکل صدر اعظم آلمان اعلام کرد که نورداستریم2 یک پروژه اقتصادی است که آلمان و کشورهای اروپایی از آن منتفع می‌شوند و اقدام واشنگتن درباره متوقف کردن این پروژه بزرگ کاری اشتباه است. 

کریستین بوساک سخنگوی یونیپر یکی از شرکت های سرمایه‌گذار آلمانی در این پروژه اعلام کرد؛ ما می‌دانیم که آمریکایی‌ها به دنبال جلوگیری از نورداستریم2 هستند اما ما به دنبال تأمین مالی این پروژه هستیم و در هر شرایطی آن را اجرایی خواهیم کرد و ما به صورت قانونی هر کاری که لازم باشد برای این پروژه انجام می دهیم.

براساس توافقی که در سال 2017 امضا شد، 50 درصد حمایت مالی این پروژه توسط شرکت‌های معتبر اروپایی نظیر OMV اطریش و شل دانمارک، ان‌جی فرانسه و نیز یونیپر و وینترشال آلمان انجام می‌شود، بنابراین این شرکت‌ها بنا است هرکدام حدود یک میلیارد دلار برای پوشش هزینه 50 درصدی 10.5 میلیارد دلاری این خط لوله بپردازند. 

منبع: فارس
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 26101
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *