۰

تحریم‌های آمریکا قربانی جدید گرفت

آمریکا یک واحد از شرکت روس‌نفت روسیه را به دلیل حفظ روابط با شرکت دولتی PDVSA تحریم کرد.
روس‌نفت | میز نفت
روس‌نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری علیه شرکت "بازرگانی روس‌نفت" که شرکت کارگزاری سوییسی زیرمجموعه شرکت نفتی روس‌نفت است و دیدیه کاسیمیرو، رییس هیات مدیره این شرکت اقدام کرد. محدودیتهای آمریکا با یک دوره مهلت سه ماهه که در ۲۰ ماه مه منقضی می‌شود، اعمال خواهد شد.

اقدام علیه زیرمجموعه شرکت روس‌نفت جدیدترین اقدام خصمانه دولت ترامپ در تلاش برای سرنگونی دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا است. آمریکا سال میلادی گذشته ونزوئلا را هدف تحریم قرار داد و همه اموال دولتی این کشور را بلوکه کرد و مقامات بلندپایه ونزوئلایی را در لیست سیاه قرار داد و مبادلات با نهادهای دولتی این کشور آمریکای لاتین را ممنوع کرد.

شرکت روس‌نفت به تجارت بیش از نیمی از نفت ونزوئلا کمک کرده و به این کشور برای دور زدن تحریمها یاری می‌رساند. این شرکت اخیرا صادرات دو میلیون بشکه نفت ونزوئلا به غرب آفریقا را تسهیل کرد.

به گفته یک مقام آمریکایی، شرکت روس‌نفت با استفاده از روش انتقال کشتی به کشتی نفت ونزوئلا، تحریمهای آمریکا را دور زده و در برخی از موارد نام کشتی‌ها را برای اجتناب از شناسایی شدن تغییر داده یا درباره منبع نفت خام دروغ گفته است.

تحریمها شامل بلوکه شدن اموال در آمریکا هستند و کسانی که در مبادلات با شرکت بازرگانی روس‌نفت و کاسیمیرو مشارکت می‌کنند نیز در معرض ریسک تحریمها قرار دارند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا شخصا این تحریمها را امضا کرد و مایکل پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در خصوص آن با سرگی لاوروف، همتای روسی خود گفت و گو کرد.

پس از تحریمهای آمریکا علیه ونزوئلا، روسیه به دومین منبع بزرگ واردات نفت به آمریکا تبدیل شده است. صادرات نفت و محصولات نفتی روسیه به آمریکا در اکتبر گذشته به رکورد ۲۰.۹ میلیون بشکه در روز صعود کرد که بالاترین میزان از نوامبر سال ۲۰۱۱ بود.

شرکت روس‌نفت در حال حاضر در معرض تحریمهای بخش بازار آمریکا قرار دارد با این حال این تحریمها به گستردگی تحریمها علیه شرکتهای مرتبط با دولت مادورو نیست و مانع از این نمی‌شود که روس‌نفت وارد تجارت نفت ونزوئلا نشود.

فروش نفت ونزوئلا در سال ۲۰۱۹ پس از وضع تحریمهای آمریکا به پایین‌ترین میزان در ۳۴ سال گذشته سقوط کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت آمریکایی شورون از وزارت خزانه داری آمریکا معافیت گرفته که به این شرکت امکان داده است با شرکت PDVSA به همکاری ادامه دهد. معافیت اخیر این شرکت در آوریل به پایان می‌رسد.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 26247
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *