۰

قزاقستان برای نفت 40 دلاری آماده می‌شود

قزاقستان در نظر دارد با توجه به قیمت ۴۰ دلار در هر بشکه نفت، اقداماتی برای کاهش هزینه ها در پیش بگیرد.
قزاقستان | میز نفت
قزاقستان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نورلان نوگایف، وزیر نفت قزاقستان پس از شکست مذاکرات بین‌المللی نفت در وین گفت این کشور در نظر دارد با توجه به قیمت 40 دلار در هر بشکه نفت، اقداماتی برای کاهش هزینه ها در پیش بگیرد.

 پس از اینکه روسیه در نشست اوپک پیشنهاد این گروه را برای کاهش تولید نفت جهت متعادل کردن قیمت آن رد کرد، اوپک در  مقابل محدودیت‌های تولید خود را برداشت و قیمت نفت بیشترین کاهش را طی 11 سال گذشته تجربه کرد.

 قیمت نفت برنت بیشترین کاهش را از دسامبر 2008 داشت و 4.72 دلار معادل 9.4 درصد پایین آمد و  45.27 دلار در هر بشکه در روز جمعه معامله شد. این پایین ترین قیمت نفت برنت از ژوئن 2017 بود.

 نوگایف گفت:« ما بودجه خود را بر اساس نفت بشکه ای 50 تا 55 دلار بسته‌ایم. اگر قیمت نفت به زیر 40 دلار برسد، دولت طرحی برای بهینه کردن هزینه ها دارد که در حال حاضر روی آن کار می‌کنیم».

وی  برگزاری یک نشست دیگر بین اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت و سایر تولید کنندگان را تا پایان ماه مارس غیرمحتمل دانست.

 تولید نفت و میعانات گازی قزاقستان در سال گذشته میلادی تا 90.5 میلیون تن نسبت به 90.4 میلیون تن 2018 افزایش یافت.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 26443
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *