۰

مصرف روزانه بنزین در کشور کاهش یافت

میانگین مصرف بنزین کشور در نیمه نخست اسفند ۹۸ به حدود ۷۲ میلیون لیتر رسید.
بنزین | میز نفت
بنزین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بر اساس گزارش‌های اخیر این شرکت، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت (24 آبان 98)، 95 میلیون لیتر در روز بود که پس از اجرای طرح با 20 میلیون لیتر کاهش به 75 میلیون لیتر در روز رسید.

این در حالی است که کاهش پلکانی مصرف بنزین با شیوع ویروس کرونا و در پی آن خانه‌نشین شدن مردم و کاهش محسوس تردد خودروها، در 16 روز نخست اسفند رقم مصرف به حدود 72 میلیون لیتر در روز رسید و انتظار می‌رود این روند با توجه به محدویت‌هایی که برای سفر‌های نوروزی اعمال شده است، همچنان ادامه یابد.

از سوی دیگر باتوجه به انتشار ویروس کرونا در کشور باید گفت به‌رغم کاهش تردد‌ها و خلوت‌تر شدن خیابان‌ها انتظار می‌رود تا با توجه به ابلاغیه‌های صادر شده از سوی شرکت ملی پخش، توجه خاص‌تری نسبت به نحوه سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه سوخت چه از سوی جایگاه‌داران و چه از سوی مردم صورت بگیرد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که به‌تازگی از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی صادر شده است، سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجادشده به‌منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا یا باید با استفاده از دستکش اقدام به سوخت‌گیری کنند، یا به اپراتور‌های جایگاه اجازه این کار را بدهند.منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب: 26469
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *