۰

​پیش‌بینی افت ۱۰‌میلیون‌بشکه‌ای تقاضا

مصرف جهانی نفت به‌سرعت کاهش می‌یابد چون کشورهای غربی مبارزه خود علیه گسترش ویروس کرونا را شدیدتر کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت روزانه ۱۰میلیون بشکه کاهش یابد.
​پیش‌بینی افت ۱۰‌میلیون‌بشکه‌ای تقاضا
به گزارش میز نفت به نقل از بلومبرگ، سعد رحیم اقتصاددان ارشد در گروه تجارت نفت ترافیگورا می‌گوید تقاضای جهانی نفت بیشترین کاهش را طی تاریخ داشته است و به‌زودی روزانه 10 میلیون بشکه در روز کم می‌شود.

 رحیم در یک مصاحبه گفت: «مصرف جهانی نفت به‌سرعت کاهش می‌یابد چون کشورهای غربی مبارزه خود علیه گسترش ویروس کرونا را شدیدتر کرده‌اند». ترافیگورا به‌همراه شرکتهای ویتول و گلنکور، از بزرگترین شرکت‌های مستقل تجارت نفت در جهان هستند.

سعد رحیم ادامه داد: «ما اعتقاد داریم تقاضای نفت به‌زودی 10 میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد و شاید این کاهش بیشتر از این هم باشد. چنین رویدادی در مورد تقاضای نفت در تاریخ بی‌سابقه است».

وی انتظار دارد تقاضای نفت هر روز شرایط بدتری نسبت به روز گذشته داشته باشد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت پیش‌بینی خود را از تقاضای جهانی در این هفته کاهش داد و اعلام کرد تقاضای نفت در 2020 ثابت خواهد بود، در حالی که قبلاً رشد یک میلیون بشکه در روز را پیش‌بینی کرده بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی خود را از تقاضای جهانی نفت پایین آورد ولی هنوز هم انتظار رشد 370هزاربشکه‌ای را در روز دارد.

 آژانس بین‌المللی انرژی هم پیش‌بینی خود را برای سال جاری میلادی پایین آورد و اعلام کرد تقاضای نفت جهان برای اولین بار از بحران مالی 2008 و 2009 کاهش می‌یابد. تقاضای نفت از 1984 به‌جز سه بار رو به افزایش بوده است: 2008 و 2009، بحران مالی جهانی و 1993 همزمان با رونق آمریکا پس از رکود.

رحیم گفت: «مردم حرکت نمی‌کنند، رانندگی نمی‌کنند، پرواز نمی‌کنند، پس تقاضا هم پایین آمده است».
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 26524
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *