۰

ضربه یک میلیون بشکه‌ای به آمریکا

در حالی که عربستان در حال سرازیر کردن نفت ارزان خود به بازارهای جهانی است، منابع آگاه گفتند صادرات نفت خام آمریکا در ماه های آوریل و می قرار است حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.
نفت آمریکا | میز نفت
نفت آمریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که عربستان در حال سرازیر کردن نفت ارزان خود به بازارهای جهانی است، منابع آگاه گفتند صادرات نفت خام آمریکا در ماه های آوریل و می قرار است حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

در حالی که رقابت عربستان و آمریکا برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار بالا گرفته است، ریاض قیمت نفت خود را تا حد 25 دلار پایین آورده و چند سوپرتانکر برای ارسال 12 میلیون بشکه نفت خام خود به بازار آمریکا اجاره کرده است.

در حالی که عالم گیر شدن ویروس کرونا موجب افت شدید رشد اقتصاد جهانی شده، قیمت نفت بزرگترین افت هفتگی از زمان بحران مالی سال 2008 را پشت سر گذاشته است. پس از شکست تلاش ها برای توافق با روسیه و دیگر تولیدکنندگان جهت محدود کردن تولید، عربستان تلاش های خود به منظور افزایش صادرات نفت به مشتریانش در سراسر جهان را شدت بخشیده است.

تجار نفتی گفتند به دلیل تخفیف های پیشنهادی عربستان صادرات نفت آمریکا شاهد افت قابل توجهی خواهد بود. آمریکا در طی سال های اخیر شاهد رشد قابل توجه صادرات نفت خود بوده و پس از پایان دادن به سیاست ممنوعیت صادرات نفت در اواخر سال 2015، اخیرا روزانه بیش از 4 میلیون بشکه نفت صادر کرده است.

رشد صادرات نفت آمریکا در حالی اتفاق افتاده که کشورهای عربستان، روسیه و دیگر تولیدکنندگان در بستر توافقات کاهش تولید و با هدف بالا بردن قیمت ها بخشی سهم خود از بازار نفت را از دست داده اند.

عربستان بیش از 30 سوپرتانکر برای ارسال نفت خام تخفیف دار خود به مشتریانش در سراسر جهان اجاره کرده و به ویژه خریداران بزرگی نظیر هند و چین را که معمولا از آمریکا و روسیه نفت خریداری می کنند هدف قرار داده است.منبع : تسنیم
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 26538
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *