۰

آیا روسیه به توافق کاهش تولید نفت عمل می کند؟

تولید نفت خام و میعانات گازی در روسیه تا امروز نسبت به ماه مارس تغییری نکرده است در حالی که مسکو قول داده در ماه های مه و ژوئن ۲ میلیون بشکه در روز تولید خود را طبق قرارداد جدید پایین بیاورد.
نفت روسیه | میز نفت
نفت روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، با وجود کاهش تقاضا و افت قیمت نفت، تولید نفت روسیه تغییری نکرده است و این سوال را به وجود می آورد که آیا این کشور به قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش متعهد خواهد ماند.

 تولید نفت خام و میعانات گازی در روسیه تا امروز نسبت به ماه مارس تغییری نکرده است در حالی که مسکو قول داده در ماه های مه و ژوئن 2 میلیون بشکه در روز تولید خود را طبق قرارداد جدید پایین بیاورد.

 طبق اطلاعات وزارت انرژی روسیه، تولید نفت خام این کشور از اول تا 23 آوریل 11.289 میلیون بشکه در روز بوده است یعنی یک هفته قبل از اینکه روسیه متعهد شود تولید خود را طبق قرارداد جدید کاهش تولید پایین می آورد. روسیه در ماه مارس 11.29 میلیون بشکه در روز نفت و میعانات گازی تولید کرد.

 روسیه برای کاهش تولید در میادین نفتی خود با توجه به هوای سرد و و شرایط پیچیده زمین شناسی  منطقه به زمان نیاز دارد، بنابراین رقم تولید برای آوریل نشان می دهد این کشور احتمالا نمی تواند به هدف خود برای کاهش تولید در ماه مه برسد.

هدف روسیه کاهش 1.8 تا 2.5 میلیون بشکه در روز از تولید نفت نسبت به حد مبنای 11 میلیون بشکه است یعنی درست به اندازه سهمیه ای که برای عربستان در قرارداد جدید کاهش تولید در نظر گرفته شده است. تمام تولیدکنندگان دیگر شرکت کننده در این قرارداد باید تولید خود را نسبت به اکتبر 2018 پایین بیاورند.

 در قرارداد جدید که فاقد مکانیزم های واضحی برای نظارت بر کاهش تولید شرکت کنندگان در قرارداد است، هدف روسیه تولید 8.5 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن است. البته مشخص نیست میعانات گازی در این رقم محاسبه شده اند یا نه. به این ترتیب کل کاهش تولید روسیه تغییر می‌کند. با احتساب میعانات گازی، سهم روسیه از کاهش تولید 2.8 میلیون بشکه در روز خواهد بود و بدون آن حدود 2 میلیون بشکه.منبع : تسنیم
شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 27026
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *