۰

روسیه چه میزان نفت تولید کرد ؟

روسیه در ماه آوریل قبل از اجرایی شدن قرارداد کاهش تولید، 46.45 میلیون تن معادل 11.35 میلیون بشکه در روز نفت و میعانات گازی تولید کرد. این کشور در ماه مارس 11.29 میلیون بشکه در روز تولید کرده بود.
نفت روسیه | میز نفت
نفت روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ،  اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در ماه آوریل بالاترین میانگین ماهانه تولید از ژانویه 2019 بوده است یعنی زمانی که روسیه 11.38 میلیون بشکه در روز تولید کرد.

 سازمان کشورهای صادر کننده نفت به همراه روسیه و سایر تولیدکنندگان متحد آن طی ائتلافی با عنوان اوپک پلاس ماه گذشته توافق کردند جمعاً تولید خود را حدود 10 میلیون بشکه در روز معادل 10 درصد عرضه جهانی نفت در ماه های مه و ژوئن پایین بیاورند تا بدین ترتیب با آسیب های اقتصادی همه گیری ویروس کرونا مقابله کنند.

 آمریکا، نروژ، کانادا و برزیل هم احتمالاً تولید خود را پایین می آورند تا مقدار کل کاهش تولید به 20 میلیون بشکه در روز معادل 20 درصد عرضه جهانی نفت برسد. ولی بحران همه گیری ویروس کرونا تقاضای جهانی نفت را 30 درصد کاهش داده که باعث سقوط قیمت آن شده است.

 انتظار می رود روسیه تولید نفت خود را در ماه های مه و ژوئن 2.5 میلیون بشکه در روز نسبت به سطح مبنای 11 میلیون بشکه کاهش دهد.

 این رقم شامل تولید میعانات گازی و نفت سبک نمی شود. وزارت انرژی روسیه به طور جداگانه تولید میعانات گازی را اعلام نکرده است.

 روسیه قول داده کاملا به تعهد خود نسبت به قرارداد کاهش تولید پایبند بماند و تولید خود را تا بین 480 و 500 میلیون تن معادل 9.6 تا 10 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

 تولید گاز طبیعی روسیه در ماه آوریل به 55.14 میلیارد متر مکعب رسید که 14.3 درصد نسبت به همین ماه در سال گذشته کاهش داشت.

 وزارت انرژی روسیه همچنین اعلام کرد صادرات نفت این کشور 2.2 درصد به صورت سالانه افزایش یافته و به 83.79 میلیون تن در سه ماهه اول سال جاری میلادی رسیده است.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب: 27154
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *