۰

وعده عربستان قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر تصمیم غیرمنتظره عربستان سعودی برای افزودن به کاهش تولید و کمک به رفع سریعتر اشباع عرضه بازار جهانی، افزایش پیدا کرد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۴ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۲۹ دلار و ۸۷ سنت در هر بشکه رسید و بخشی از افت روز گذشته را جبران کرد. این شاخص روز دوشنبه با یک دلار و ۳۴ سنت کاهش بسته شده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳۸ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۲۴ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید.

عربستان سعودی روز گذشته اعلام کرد در ژوئن یک میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود اضافه خواهد کرد و مجموع تولیدش را به ۷.۵ میلیون بشکه در روز می رساند که حدود ۴۰ درصد نسبت به سطح تولید این کشور در آوریل کاهش خواهد داشت.

استفن اینس، استراتژیست بازار شرکت اکسی کورپ در یادداشتی نوشت: این کاهش تولید سایر اعضای گروه اوپک پلاس را به کاهش تولید بیشتر تشویق می‌کند که می‌تواند روند متعادل شدن بازار جهانی نفت را تسریع کند.

در پی تصمیم عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت هم مجموعا ۱۸۰ هزار بشکه در روز به کاهش تولیدشان اضافه می کنند. با این حال اقدامات مذکور باعث شد برخی از ناظران بازار ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت از سوی این کشورها را مورد پرسش قرار دهند.

انتظار می رود کاهش داوطلبانه تولید نفت همراه با تسهیل محدودیتهای قرنطینه کرونا در بزرگترین اقتصادهای جهان، به روند احیای تقاضا برای نفت کمک کند و فشار روی ظرفیت مخازن نگهداری نفت کمتر شود.

با این حال در پی شیوع موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین و کره جنوبی، بازار نگران موج دوم شیوع کووید ۱۹ مانده که ممکن است باعث برقراری مجدد قرنطینه شود.

به گفته تحلیلگران، آمار ذخایر نفت آمریکا که هفته جاری منتشر می شود در ادامه روند صعودی قیمتها تاثیرگذار خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران پیش از انتشار آمار ذخایر از سوی موسسه امریکن پترولیوم و اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پیش بینی کرده‌اند که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به هشتم ماه مه حدود ۴.۳ میلیون بشکه در روز رشد کرده است.منبع : ایسنا
سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 27238
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *