۰

تحریم‌های جدیدی علیه پروژه نورد استریم 2

سناتورهای آمریکا به دنبال وضع تحریمهای اضافی بر پروژه خط لوله نورد استریم ۲ هستند. تلاشهای قبلی آمریکا برای توقف این پروژه ۱۰ میلیارد دلاری ناموفق بوده است.
نورد استریم 2 | میز نفت
نورد استریم 2 | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سناتورهای آمریکا به دنبال وضع تحریمهای اضافی بر پروژه خط لوله نورد استریم 2 هستند. روسیه با این پروژه گاز خود را به آلمان صادر می کند. تلاشهای قبلی آمریکا برای توقف این پروژه 10 میلیارد دلاری ناموفق بوده است.

 هنوز مشخص نیست مخالفان اصلی این پروژه، تد کروز جمهوری‌خواه و جین شاهین دموکرات چه اقداماتی در سر دارند.  این دو سناتور مسئول لایحه قبلی بودند که سال گذشته موانعی برای پروژه نورد استریم 2 ایجاد کرد. به نظر می رسد هر کشتی یا شرکتی که برای اتمام این پروژه تلاش کند، هدف قرار می گیرد. سخنگوی کروز قبلاً گفته بود تمام گزینه ها در این مورد روی میز هستند.

 مرکز پژوهشی کنگره آمریکا اعلام کرد اعضای این کنگره احتمالاً تحریمهای جدیدی در رابطه با ساخت یا استفاده از نورد استریم 2 در نظر گرفته اند.

 روسیه و شرکایش در این پروژه از جمله آلمان بارها از تلاشهای واشنگتن برای متوقف کردن پروژه به شدت انتقاد کرده اند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اوایل همین هفته در گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ مخالفت خود را با آمریکا در موضوعات مختلفی از جمله نورد استریم 2 اعلام کرد.

 مسکو تحریم‌ها علیه این پروژه را یک رقابت ناعادلانه و بر ضد قوانین بین‌المللی می‌داند. در اوایل همین هفته، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت هیچ تغییری در طرح‌های نورد استریم 2 ایجاد نمی شود.

 در پایان سال گذشته میلادی، کار بر روی بخش نهایی این خط لوله در دریای بالتیک به خاطر تحریمهای آمریکا متوقف شد. آمریکا تهدید کرد تمام شرکت‌هایی را که در ساخت دو خط لوله بزرگ روسیه، نورد استریم 2 و ترک استریم، شرکت داشتند جریمه می کند. این تهدید برای ترساندن شرکت سوئیسی-هلندی آلسیز که مسئول قرار دادن لوله ها است، کافی بود. این شرکت علیرغم باقی ماندن 30 روز دیگر از قراردادش، بلافاصله پروژه را ترک کرد.

 این اقدام آمریکا اتمام خط لوله را به تعویق انداخت ولی روسیه قول داد به تنهایی آن را تکمیل کند. یکی از گزینه‌های روسیه استفاده از کشتی لوله گذار آکادمیک چرسکی گزپروم بود که اخیراً از خاور دور روسیه به بندر آلمانی موکران رسیده است. کشتی بعدی روسیه فرچونا است که در همین بندر لنگر انداخته است.

 93 درصد پروژه نورد استریم 2 تا حالا تکمیل شده است. این خط لوله پس از راه اندازی در پایان سال جاری میلادی، 55 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سال به اروپا تحویل می دهد.  از 2011 ، سالانه 55 میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله نورد استریم 1 انتقال یافته است.منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب: 27452
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *