۰

آغاز به کار میادین مشترک کویت و عربستان

کویت و عربستان قصد دارند تولید نفت از میادین نفتی خفجی و وفرا را در منطقه مشترک نفتی با ۸۰ هزار و ۱۰ هزار بشکه در روز از اول جولای ( یازدهم تیر) آغاز کنند.
کویت و عربستان | میز نفت
کویت و عربستان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، به گفته یکی از مقامات ارشد صنعت نفت کویت، کویت و عربستان قصد دارند تولید نفت از میادین نفتی خفجی و وفرا را در منطقه مشترک نفتی آغاز کنند.

عبدالله الشمری، یکی از مقامات ارشد شرکت نفت خلیج کویت که اپراتور میدان نفتی خفجی است گفت انتظار می‌رود تولید نفت از این میدان نفتی در اول جولای  برابر با 80 هزار بشکه در روز باشد و طی یک ماه به 100 هزار بشکه در روز برسد. فعالیت در میدان نفتی خفجی به مدت یک ماه متوقف بوده است.

وی اضافه کرد انتظار می‌رود تولید از میدان نفتی خفجی تا پایان سال جاری میلادی به 175 هزار بشکه در روز برسد.

الشمری گفت تولید از میدان نفتی وفرا هم از اول جولای آغاز می‌شود و انتظار می رود در ابتدا برابر با 10 هزار بشکه در روز باشد و سپس تا پایان ماه اوت به 70 هزار بشکه در روز برسد. تولید از این میدان نفتی در پایان سال جاری میلادی 145 هزار بشکه در روز تخمین زده شده است.

 میادین نفتی خفجی و وفرا در منطقه بی طرف در مرز بین دو کشور کویت و عربستان قرار دارند.

شرکت نفتی چورون در عربستان سعودی که با همکاری شرکت نفت خلیج کویت میدان نفتی وفرا را راه‌اندازی می‌کنند، طی بیانیه ای اعلام کرد این دو شرکت مقدمات آغاز تولید را مهیا کرده اند.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 27618
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *