۰
۲
عاقبت یک اشتباه بزرگ

محکومیت ایران در برابر ترکمنستان

براساس پیگیری های صورت گرفته ظاهراحکم داوری شکایت گازی ترکمنستان علیه ایران صادر شده است اما هنوز این حکم ابلاغ نشده است
محکومیت ایران در برابر ترکمنستان
به گزارش میز نفت، راه دانا نوشت؛

براساس پیگیری های صورت گرفته ظاهرا حکم داوری شکایت گازی ترکمنستان علیه ایران صادر شده، اما هنوز این حکم ابلاغ نشده است.

اخبار غیر رسمی حکایت از این دارد که ظاهرا براساس این حکم ایران محکوم شده و موظف به پرداخت جریمه است، البته شرکت ملی گاز ایران نسبت به این رای صادر شده اعتراض کرده است.

دعوای گازی ایران که از زمستان سال ۹۵ به دلیل قطع گاز از سوی ترکمنستان شروع شد و پس از 2 سال گفتگو در سال 97 به دیوان داوری رفت که مسئولان شرکت ترکمن گاز رسما اعلام کرده بودند از آنجاییکه ایران پول واردات گاز از این کشور را پرداخت نکرده، ترکمنستان مجبور شد در سال 95 گاز خود را بر روی ایران ببندد.

حمیدرضا عراقی مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران اعلام کرده بود طرف ایرانی و طرف ترکمنی هرکدام وکیل و داور انتخاب کرده اند و هر رایی که از سوی داوری داده شود برای دو طرف لازم‌الاجرا است.
شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 27650
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


لطفا برای روشن شدن علل آن بررسی بفرمایید برای تاخیر در پرداخت میزان جریمه دیرکرد چگونه و با چه فرمولی(مهم) محاسبه میگردید و در الحاقیه ایی که حمید رضا عراقی امضا کرد فرمول چه بود و چه اشتباهی در فرمول صورت گرفت
Iran, Islamic Republic of
شکر خدا ما انقدر به بینش و بصیرت رسیدیم که میدونیم تو پرونده ها می بازیم و باید جریمه پرداخت کنیم ولی اصرار داریم که مذاکره سازنده نکنیم و حتما بریم داوری.