۰

خسارت دو میلیارد دلاری یک شرکت نفتی روسی

دیده بان محیط زیست روسیه از شرکت نیروی وابسته به غول معدنی نوریلسک نیکل (نورنیکل) روسیه درخواست کرد ۱۴۸ میلیارد روبل معادل دو میلیارد دلار بابت خسارتی که در پی نشت سوخت و آلودگی آبهای قطب شمال در سیبری وارد کرده است، پرداخت کند.
آلودگی آبهای قطب شمال | میز نفت
آلودگی آبهای قطب شمال | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دیده بان روس "پریرودنازدور" در بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواستی به شرکت NTEK برای جبران داوطلبانه خساراتی که در پی نشت سوخت در ۲۹ ماه مه وارد کرده، ارسال کرده است.ارزش سهام شرکت نورنیکل در بازار مسکو پس از انتشار این بیانیه پنج درصد سقوط کرد.شرکت نورنیکل اعلام کرد هنوز اسناد این دیده بان را دریافت نکرده و تنها پس از بررسی آنها، در این باره اظهارنظر خواهد کرد.

کاهش فشار یک مخزن سوخت باعث آزاد شدن ۲۱ هزار تن دیزل در رودخانه ها و نواحی اطراف شهر نوریلسک شد. سازمان صلح سبز این حادثه را با حادثه فاجعه آمیز نشت نفت از اکسون والدز در سال ۱۹۸۹ در آلاسکا مقایسه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، دیمیتری کابیلکین، وزیر منابع طبیعی و محیط زیست روسیه در بیانیه جداگانه ای اعلام کرد میزان خسارتی که به منابع آبهای قطب شمال وارد شده، بی سابقه است و این رقم به شدت این خسارات مربوط می شود. اگر کسی حادثه نفتکش اکسون والدز در سواحل آلاسکا را به خاطر داشته باشد، میزان خسارت و جریمه در پرونده مذکور، بیش از پنج میلیارد دلار بود.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 27745
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *