۰

تقاضای جهانی نفت هنوز به اوج نرسیده است

دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی در پاسخ به این سوال که آیا تقاضای نفت به اوج رسیده است یا نه گفت:« اگر تقاضا برای نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز بازگردد متعجب نخواهم شد و در صورت بهبود فعالیت های اقتصادی احتمال بالاتر رفتن آن هم وجود دارد».
بیرول | میز نفت
بیرول | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی گفت علی رغم پیش‌بینی‌های بدبینانه در مورد کاهش جهانی مصرف نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا، تقاضای جهانی این کالا احتمالاً در آینده بالاتر از سطح قبل از بحران کرونا خواهد بود.

 اکثر ناظران بازار پیش بینی می کنند تقاضای جهانی نفت تا دو سال آینده به سطح قبل از بحران کرونا و حدود 100 میلیون بشکه در روز برسد. تقاضای نفت در 2020 بین 8 تا 9 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. آژانس بین المللی انرژی ماه گذشته پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت خام تا 2022 بهبود یابد.

 ولی هفته گذشته مشاوران انرژی نروژی در شرکت DNV GL اعلام کردند تقاضای نفت اوج خود را پشت سر گذاشته است. همه گیری ویروس کرونا انتقال جهان به سمت سوخت های کم کربن و منابع تجدیدپذیر انرژی را تسریع کرده است.

بیرول در پاسخ به این سوال که آیا تقاضای نفت به اوج رسیده است یا نه گفت:« اگر تقاضا برای نفت به 100 میلیون بشکه در روز بازگردد متعجب نخواهم شد و در صورت بهبود فعالیت های اقتصادی احتمال بالاتر رفتن آن هم وجود دارد».

 با از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی در سراسر جهان،ر هبران تجاری و گروههای حافظ محیط زیست خواستار اتخاذ سیاست های دوستدار محیط زیست و دور شدن بیشتر از سوخت های فسیلی هستند.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود از بازار نفت در ماه ژوئن اعلام کرد بهبود شرایط اقتصادی در 2021 تقاضای نفت را تا 97.4 میلیون بشکه در روز افزایش می‌دهد که 2.4 میلیون بشکه کمتر از تقاضا در سال 2019 است.

اس پی گلوبال پلتس در حال حاضر تقاضای جهانی نفت را حدود سه میلیون بشکه در روز کمتر از پیش بینی های قبل از بحران کرونا تخمین می زند. در این بین، سوخت هوایی و دریایی بیشترین آسیب را دیده است. تحلیلگران این موسسه پیش بینی کرده اند  تقاضا برای نفت تا 2041 همچنان بالا باشد چون تقاضا برای محصولات پتروشیمی ادامه دارد.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: 27749
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *