۰

اولین محموله گاز مایع روسیه در ژاپن

شرکت نواتک بزرگترین تولید کننده مستقل گاز روسیه اعلام کرد اولین محموله گاز طبیعی این کشور توسط نفتکش ولادیمیر روزانوف طبق برنامه به ژاپن رسیده است.
گاز طبیعی مایع | میز نفت
گاز طبیعی مایع | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، نواتک، بزرگترین تولید کننده مستقل گاز روسیه اعلام کرد اولین محموله گاز طبیعی مایع این کشور از پروژه یامال پس از دو هفته از طریق مسیر دریای شمال به ژاپن رسیده است.

 شرکت نواتک طی بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد این محموله توسط نفتکش ولادیمیر روزانوف طبق برنامه به ژاپن رسیده است. این اولین نفتکش گاز طبیعی مایع از نوع Arc7 بوده که با موفقیت وارد یک بندر ژاپنی شده و بار آن تخلیه می شود.

نواتک اطلاعاتی در مورد حجم این محموله گاز طبیعی مایع نداد ولی اعلام کرد موفقیت این ماموریت باعث می شود این شرکت بتواند عرضه گاز طبیعی مایع به ژاپن را در آینده افزایش دهد. مسکو قصد دارد 15 درصد از بازار گاز طبیعی مایع جهان را طی 5 سال آینده بدست آورد.

 شرکت نواتک اعلام کرد راه اندازی ترمینال کشتیرانی در کامچاتکا - یک شبه جزیره دور افتاده در خاور دور روسیه - فرصت های این کشور برای عرضه گاز طبیعی مایع به کل منطقه آسیا پاسیفیک را به طرز قابل توجهی گسترش می دهد.

 روسیه قصد دارد مسیر دریای شمال را که در تمام طول این کشور در منطقه قطب شمال و خاوردور کشیده شده به یک شاهراه تجاری بین اروپا و آسیا تبدیل کند. حمل و نقل از طریق کشتی در نیمه اول سال جاری میلادی از این راه دریایی یک درصد نسبت به نیمه اول 2019 افزایش یافته و به 15 میلیون تن رسیده است. سال گذشته، 31.5 میلیون تن از طریق مسیر قطب شمال جابجا شد.منبع : تسنیم
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 27879
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *