۰

افزایش ذخایر نفت مانع افزایش قیمت

کارشناس حوزه انرژی گفت: پس از موج دوم کرونا بحث ذخیره سازی نفت می‌تواند تاثیرات منفی بلند مدتی را بر بازار نفتی داشته باشد به گونه‌ای که مانع از افزایش قیمت‌ها و رسیدن به سطح پیش از بیماری کرونا شود.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، مهدی امیری با اشاره به وضعیت بازار نفت اظهار کرد: وضعیت این روز‌های بازار نفتی تحت تاثیر شیوع کرونا با تقاضا فراوانی مواجه نیست و از سوی دیگر ذخیره سازی نفت طی ماه‌های گذشته سرعت بیشتری داشته است.

این کارشناس حوزه انرژی افزود: بسیاری از مصرف کنندگان نفت با استفاده از شرایط بازار و کاهش قیمت نفت اقدام به افزایش خرید و ذخیره سازی نفت کردند و بنا بر آمار‌های منتشر شده میزان ذخائر استراتژیک برخی از کشور‌ها بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: پس از موج دوم کرونا بحث ذخیره سازی نفت می‌تواند تاثیرات منفی بلند مدتی را بر بازار نفتی داشته باشد و به گونه‌ای مانع از افزایش قیمت‌ها و رسیدن به سطح پیش از بیماری کرونا شود.

امیری عنوان کرد: در کنار افزایش ذخیره سازی بنزین باید به حضور مجدد برخی از کشور‌ها مانند لیبی و عراق به بازار نفت نیز اشاره کرد که این افزایش تولید می‌تواند مازاد بازار را همچنان ادامه دهد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: رفتار عراق در خصوص توافق کاهش تولید در ماه اول طرح اوپک پلاس، نشان از عدم پایبندی این کشور به توافقات موجود دارد که این موضوع را می‌توان در قالب رفتار این کشور برای افزایش میزان سهم از بازار تشریح کرد.

وی ادامه داد: سهم خواهی از بازار بخشی از مشکلات این روز‌های کشور‌های عضو اوپک پلاس است که می‌تواند باعث تضعیف توافق کاهش تولید شود، مخصوصا در زمانی که بیماری کرونا کاهش پیدا کند و کشور‌های عضو به بهانه تامین بودجه میزان تولید را افزایش دهند.

امیری بیان کرد: با توجه به جو حاکم بر بازار نیاز است توافق کاهش تولید از اعضای اوپک تا پایان سال میلادی ادامه پیدا کند تا ضمن به تعادل رساندن تقاضا در بازار قیمت نفت نیز بهبود پیدا کند.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: قیمت نفت بسیاری از کشور‌های تولیدکننده را با کسری بودجه مواجه کرده و این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای برای افزایش تولید در آینده نزدیک شود.منبع:  میزان
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب: 27949
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *