۰

صادرات نفت ونزوئلا در 400 هزار بشکه ایستاد

صادرات نفت و سوخت ونزوئلا در ژوییه تغییر چندانی نسبت به ماه پیش از آن نداشت و حدود ۳۸۸ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز بود.
نفت ونزوئلا | میز نفت
نفت ونزوئلا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، واشنگتن امسال فشارها علیه مشتریان، شرکای تجاری شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و شرکت های کشتیرانی را تشدید کرده تا فروش نفت ونزوئلا را متوقف کند. این امر یافتن نفتکش برای حمل نفت ونزوئلا را برای بسیاری از مشتریان این شرکت دشوار کرده است.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، مجموعا ۲۰ محموله نفت و فرآورده های نفتی ماه گذشته از ونزوئلا صادر شد و هند دوباره به مقصد اصلی صادرات این کشور تبدیل شد و یک سوم از کل صادرات نفت ونزوئلا را دریافت کرد.

شرکت ریلاینس اینداستریز هند پس از یک وقفه سه ماهه به دلیل تحریم های آمریکا، در ژوییه واردات نفت ونزوئلا را ازسر گرفت. این شرکت خواستار اجازه وزارت خزانه داری آمریکا برای سواپ نفت ونزوئلا با دیزل شد.

اما بهبود صادرات به هند برای جبران از دست رفتن سایر مشتریان نفتی ونزوئلا در ماه های اخیر کافی نبود و صادرات در ژوییه ۱.۸ درصد بالاتر از ژوئن اما ۶۰ درصد کمتر از ژوییه سال ۲۰۱۹ بود.

ونزوئلا همچنین ۸۸ هزار و ۶۵ بشکه در روز نفت به اروپا و ۸۵ هزار و ۲۶۰ بشکه در روز به کوبا صادر کرد.

واردات سوخت به این کشور آمریکای جنوبی که برای تامین تقاضای داخلی برای بنزین با مشکل روبرو hست، به ۱۹ هزار بشکه در روز در مقایسه با ۶۳ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز در ژوئن کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه در شرکت PDVSA اظهار کرده اند که همه پالایشگاه های این شرکت در ژوییه از کار افتاده بودند.منبع : ایسنا
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 27966
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *